Babiš promluvil o útoku na svou osobu. Zděsil se, že kvůli němu napadli i dvanáctiletou dívku

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
andrej babis volby
Zdroj: Jakub Poláček / CNC / Profimedia

Premiér Andrej Babiš zažil na vlastní kůži, jak to vypadá, když se po někom hází vejce. V Průhonicích se zúčastnil předvolebního mítinku, který se ale zvrhl a jeden z mužů po něm hodil vejce. Píše o tom Blesk.cz.

„Mně trefili vajíčkem do hlavy, odpůrci očkování zlomili policistce ruku. Dvanáctiletou holku trefili taky, jedné paní nafackovali za to, že čekala na podpis knížky,“ vyjmenoval útoky Andrej Babiš. Zasahovat tak musela policie, která zadržela dva muže.

Premiér se takových překvapení dočkal už ráno

Andrej Babiš to neměl jednoduché už od samého rána. Na náměstí totiž podepisoval svou novou knihu a točil zmrzlinu. Zúčastnilo se toho také hnutí Milion chvilek pro demokracii, které na místě nakreslilo bílé kříže. Ty měly připomenout 30 tisíc obětí pandemie.

Babiš se následně musel před demonstranty skrývat, aby to neschytal ještě více vejci. Na setkání s premiérem totiž dorazili nejen jeho odpůrci, ale také ti, kteří nesouhlasí s očkováním. Objevili se také příznivci tzv. Volného bloku. Ti jezdili v autech s českými vlajkami kolem náměstí a troubili.

Nakonec se lidé zúčastnili také autogramiády jeho nové knihy, ale příznivce Babiše začali provokovat a došlo k několika potyčkám. Jeden z provokatérů měl s sebou igelitovou tašku s vejci, kterou se rozhodně nebál použít.

Po atentátu se útočník snažil utéct

Hned po vhození vejce na Babiše se útočník rozhodl utéct, ale hned na místě ho dostala policie. Bohužel pro ni tam útočník nebyl sám a ostatní demonstranti se pustili do blokády policistů a nechtěli je nechat odjet.

Babiš se musel ukrýt v nedaleké cukrárně, ale až poté, co na místo dorazili těžkooděnci. Celou situaci zachytili na video reportéři Seznam Zpráv při natáčení jednoho pořadu. Nejednalo se ale o první případ napadení premiéra. V roce 2018 se mu stala podobná situace.

Vajíčka ale nedosáhla svého cíle, a předvolební akce hnutí ANO se tak obešla bez větších komplikací. Tentokrát ale policie musela zasáhnout, aby se premiérovi nestalo něco horšího. Jak je vidět, ani točením zmrzliny si Babiš nezískal nějaké příznivce navíc.

Premiér Babiš shání cenné hlasy do říjnových voleb. Podle průzkumu hnutí ANO v jednu chvíli je na vedoucí pozici, ale v dalších dnech oblíbenost klesá. Velmi záleží na tom, v jakém kraji se průzkum provádí. Babiš tak místo koblih letos vsadil na zmrzlinu.

Zdroj: Blesk

Autor: Raina TomanováSouvisející články