Babiš rozjel předvolební kampaň ve velkém. Vládě chce vystavit vysvědčení a nevěří médiím

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
andrej babis ano
Zdroj Petr Hloušek / Právo / Profimedia

Hnutí ANO v pondělí zahájilo horkou fázi kampaně před komunálními a senátními volbami. Premiér Andrej Babiš se rozhodl netroškařit a ve velkém ukázal, čeho je jeho strana schopná. Ve svém proslovu vyzval k podpoře především občany, kteří jsou nespokojení se současnou vládou.

Akce na Občanské plovárně v Praze byla pouze pro novináře, veřejnost přístup neměla, podle slov Babiše ale hnutí ANO udělalo pro lidi už hodně. Zmínil podle iDNES mimo jiné i to, že v rámci předvolební kampaně osobně objel se svým obytným vozem republiku, nezapomněl ani na rozdávání kšiltovek se stranickým logem.

„Příští volby budou až v roce 2024. Občané, kteří jsou nespokojení s touto vládou, mají možnost se podle toho zachovat a vzít volby jako referendum o této vládě,“ prohlásil podle serveru Novinky ve svém úvodním proslovu Babiš. Upozornil, že nespokojení lidé by neměli ve volbách volit žádné zástupce pětikoalice.

Ve velkém stylu

Hnutí ANO rozjelo poslední část kampaně ve velkém stylu. Seznam Zprávy proto srovnaly jejich akci s jednáním Pirátů, kteří se naopak rozhodli představit svůj plán skromně, protože se podle nich v současné době ani nehodí pořádat velkolepé kampaně.

Zatímco Piráti představili body, kterými chtějí republice pomoci od energetické krize, lídr hnutí ANO se mezitím věnoval kritice současné vlády a společně s dalšími zástupci strany mluvil o tom, proč by neměli být její členové voleni. Vyzval občany, aby svým rozhodnutím vystavili vládě vysvědčení.

Jeho slova doplňovalo lichocení moderátorkou akce Janou Mračkovou Vildumetzovou, která je zároveň místopředsedkyní Sněmovny. „Ten, který byl ve všech více jak 200 městech a obcích v rámci komunální a senátní kampaně. Ten, který maká a za kterým lidé chodí!“ prohlásila o Babišovi.

Silné Česko

V rámci předvolební kampaně představil Andrej Babiš na svém facebooku také nové noviny, které jeho strana začala vydávat. „Začtěte se. Naše noviny Silné Česko už brzy i ve schránkách,“ napsal k příspěvku. Ne u všech sledujících se v tomto ohledu setkal s podporou.

„Volte naše, ať je zase líp! Ano, uteklo to a 23. a 24. září, je to pátek a sobota, proběhnou komunální a někde i senátní volby. A to vše v době, kdy Česko drtí energetická krize a vláda čelila hlasování o nedůvěře kvůli aférám hnutí STAN. V našich novinách se jako vždy dozvíte víc než v tradičních médiích, snad vám pomůžou se správnou volbou. Příjemné čtení!“ píše se v popisku novin.

Vlastní média začal Babiš vydávat i na základě nedůvěry v jiné deníky, kterou se pokusil mezi lidmi šířit i reklamou. Podle webu MediaGuru se jeho dotaz, zda lidé věří médiím, objevil například v Mladé frontě dnes a v Lidových novinách, kde zároveň Babiš vyzval, aby voliči sledovali jeho pořad Čau lidi, ve kterém rozhodně nelže.

Zdroj: Seznam Zprávy, MediaGuru, iDNES, Novinky, Facebook, Silné Česko

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články