Babiš se kromě svých příznivců setkal i s odpůrci a kritiky. Na sociálních sítích však stále sdílí jen milé příspěvky

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Andrej Babiš pokračuje ve své jízdě karavanem po republice, situace se mu ale začíná trochu komplikovat. Ve Zlíně totiž přišel do styku nejen s fanoušky, ale také se svými odpůrci. Urážky si ale nenechal líbit a do davu začal na oplátku vykřikovat nehezká slova.

Když na okružní jízdě po republice zastavil Babiš ve Zlíně, přijeli ho přivítat nejen fanoušci. Když se objevili kritici, vykolejilo ho to podle webu Forum24 natolik, že se přestal ovládat. Mezi těmi, kteří se Babišovi veřejně postavili, byl i Zbyněk Horváth, politik spojený s hnutím STAN.

„Pane Babiši, já bych se vás rád zeptal na jednu věc. Přijde vám patřičné, že člověk, který je obžalovaný z tunelování evropských fondů a usvědčený udavač StB, se vyjadřuje k lidem, jako je pan Rakušan nebo Gazdík, kteří nejsou podezřelí kvůli obvinění? Přijde vám to patřičné?“ zeptal se.

Narážel tím na Babišovy příspěvky na twitteru, kde se politik pustil do vládních zástupců kvůli kauze Dozimetr a nebral si servítky. Když se s ním o tom chtěl ale Horváth bavit osobně před lidmi, zareagoval až zbytečně agresivně a dobrou reklamu si neudělal.

Kokain, konspirace a korupce

„Vážení občané, tenhle člověk je ‚pucflek‘ Gazdíka. Kandidoval za organizovaný zločin STAN. Kokain, konspirace, korupce,“ křičel Babiš do davu v odpověď na Horváthova slova. „Tenhle zoufalec, nominovaný Gazdíkem, tu byl před volbami a on má tu drzost sem znova přijít, chápete to? Na shledanou,“ dodal.

Babiš se se svými odpůrci nesetkal osobně poprvé. Před rokem v Praze se zvýšené pozornosti dočkala i aféra, kdy po něm lidé házeli vajíčka a kelímky s pivem. Tehdy si podle CNN Prima NEWS postěžoval: „Kolem půl třetí na místo dorazili zřejmě příznivci Volného bloku, tedy lidé, kteří stojí proti očkování a opatření. Byli stále agresivnější a vyvrcholilo to tím, že začali házet vajíčka. Mě trefili do hlavy.“

Na sociálních sítích se chlubí velkou podporou lidu

Z toho, co píší o Babišovi média, by si neměl politik nic dělat. To mu vzkazují ve videích lidé, se kterými se během své cesty karavanem osobně potkal a kteří pro něho ochotně nahráli krátký klip. Někteří mu přejí, aby neřešil média a zůstal takový, jaký je, jiní zase doufají, že se stane prezidentem.

„To, co se děje teď v republice, může spravit jedině on,“ tvrdí o Babišovi jedna z jeho voliček. Podobně pozitivních videí má politik v zásobě nejspíš hodně. Libuje si především ve sdílení fotek s mladými lidmi, na druhou stranu video pro něho nahrají ochotně spíše důchodci.

Jelikož si nejspíš bývalý premiér uvědomuje, co svou veřejnou hádkou s odpůrci způsobil, jeho facebook teď zaplnilo ještě více milých fotek a videí než obvykle. Babiš využívá příležitosti a ukazuje, jak velkou podporu v lidech má. Zda ale jeho sociální síť vyhraje nad tím, co píší média, je otázkou.

Zdroj: Forum24, CNN Prima NEWS, Facebook, Novinky, Přehledně24

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články