Babiš se pustil do kandidátů na Hrad podporovaných koalicí SPOLU. Přitom premiéra vyzval, ať na prezidenta doporučí právě jeho

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: Jiří Koťátko / CNC / CNC / Profimedia

Koalice SPOLU se dle posledních informací pravděpodobně chystá podpořit tři kandidáty na Hrad. Jsou jimi Petr Pavel, Danuše Nerudová a Pavel Fischer. Expremiér Andrej Babiš všechny zkritizoval a o koalici napsal, že nemá sama co nabídnout, proto podporuje právě tyto osobnosti. Jeho slova nezůstala bez odezvy.

„Podpoří bývalého komunistického rozvědčíka řízeného zbrojařským lobbistou, pána, co by diskriminoval homosexuály, a nevýraznou dámu bez jasného názoru na cokoliv důležitého,“ napsal Babiš na svém twitteru.

Expremiér za svůj příspěvek schytal kritiku nejen u samotných kandidátů, ale i u dalších politiků. Očividně si z toho ale nic velkého nedělá a s chladnou hlavou na většinu rýpavých komentářů odepisuje.

„Pardon, ale co máte zrovna vy proti komunistickým rozvědčíkům?“ zeptal se Babiše politický komentátor Jindřich Šídlo. Expremiér během chvilky zareagoval: „Zdravím pane Šídlo, na rozdíl od vás si nemyslím, že by měli být prezidentem.“

Zrovna na vás mám názor jasný

Ukázalo se, že sami kandidáti na Hrad se umí bránit. Danuše Nerudová, kterou označil Babiš za dámu bez jasného názoru, připsala pod jeho příspěvek: „Tak na vás mám zrovna názor poměrně jasný.“ „Tak alespoň něco,“ odepsal expremiér.

„Děkuji za poklonu. Sice nejsem lobbista a nikoho neřídím, ale ti, kterým radím a pomáhám, jsou velmi úspěšní. A to mi dělá radost, protože to je vždy ku prospěchu Česka a našich spojenců. Pamatujete? Věřím, že úspěšný bude i kandidát a posléze prezident republiky Petr Pavel,“ napsal Petr Kolář, podporovatel kandidáta Petra Pavla.

Mě se nezbavíte

Babiš si kromě příspěvku na twitteru rýpnul do vlády ještě jednou, a to na svém facebooku. Tam zveřejnil krátké video, ve kterém vládu vyzval, aby doporučila na prezidenta právě jeho. Jinak se ho prý nezbaví.

„Pane premiére, pokud se chcete zbavit Babiše, tak vám doporučuju, aby Pětikoalice doporučila Babiše na Hrad. Jinak se mě nezbavíte. A čím víc budete do mě kopat, tím déle budu v politice. Už jsem chtěl odejít no, ale… Vypadá to, že zůstávám,“ vyjádřil se.

K informaci, že Pětikoalice podporuje tři konkrétní kandidáty, a svého vlastního do prezidentských voleb nepostaví, se vyjádřil i další kandidát Josef Středula.

Ten na svém twitteru napsal: „Dnes jsem se dozvěděl, že nejsem mezi kandidáty na prezidenta republiky, které podporuje SPOLU. Nejsem ani smutný, ani překvapený, jsem rád, že mohu být kandidátem občanů České republiky.“

Podobně se k věci vyjádřil v pořadu CNN Prima NEWS i Marek Hilšer: „Jednoznačně jsem říkal, že o podporu politické strany nestojím. Prezident by měl být nezávislý a nadstranický. Neměl by mít vazby na strany a měl by všem měřit stejně.“

Zdroj:  Facebook, Twitter, CNN Prima NEWS, Přehledně24

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články