Babiš využívá pro kampaň Feriho skandál. Slouží mu k tomu jedna z jeho oveček

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Dominik Feri ve snemovne
Zdroj: Profimedia

Po obvinění bývalého poslance Dominika Feriho z toho, že se v minulosti dopouštěl na ženách sexuálního násilí, se nyní bude ve Sněmovně jednat o případném zpřísnění trestů za násilí páchané nejen na ženách. Až příliš tento krok zavání tím, že jde především o kampaň. Obzvlášť, když s ním přišla jedna z poslankyň ANO Barbora Kořanová. Informuje o tom Blesk.

Během posledního roku, co se celý svět potýká s pandemií, se poslanec z TOP 09 Dominik Feri stal velice výraznou osobou politické české scény. Jeho žluté vykřičníky na instagramu pomohly celému národu orientovat se ve zmatečných, nedomyšlených a nejasných vládních nařízeních.

Feriho bylo nutné odstranit ze scény

Přiměl tak spoustu mladých lidí, aby se začali více zajímat o politiku. A tak není divu, že předseda vlády Andrej Babiš dostal strach, že by se při podzimních volbách posílila účast voličů opozičních stran, a jeho vláda by tak mohla padnout.

Do karet mu až podezřele hrálo nedávné zveřejnění informace o tom, že se měl mladý poslanec Feri v minulosti dopouštět sexuálního násilí na ženách. Údajně nutil ženy k sexu a bránil jim, když se rozhodly odejít. Také měl některé ženy urážet a zesměšňovat.

Po této události se Dominik Feri rozhodl rezignovat na svůj post poslance. Jelikož jsou však volby až na podzim, je potřeba tuto kauzu udržet v povědomí lidí a voličů co nejdéle.

Byla vybrána nejvhodnější členka ANO

A tak se poslankyně Barbora Kořanová (ANO) rozhodla, že sesbírá podpisy napříč Sněmovnou ke konání mimořádné schůze s jediným bodem, a to „Zpřísnění trestu za násilné chování vůči ženám a dalším možným obětem a nepodmíněné tresty za znásilnění.“

Na svém účtu na twitteru již na konci května napsala: „Odsuzuji jakékoliv projevy sexuálního násilí, šovinismu i sexismu. Obvinění proti Dominikovi Ferimu jsou velmi závažná a pro ženy, které je vznáší, jistě vysoce citlivá a jen těžko si mohu představit, jak těžké pro ně muselo být se o ně podělit.“

Již na konci května podepsalo na šedesát poslanců a poslankyň společné prohlášení, ve kterém mimo jiné vyjadřují souhlas s posílením práv obětí sexuálního násilí a obtěžování.

Je to kampaň

Politolog Jan Kubáček říká, že jde pouze o kampaň. „Je to v podstatě jen oživení kauzy Feri. Je to pokus, jak udělat nejspíš nátlak na koalici SPOLU, aby se přihlásila ke změnám v postizích a právech obětí. Ale hlavně je to o tom udržet tu kauzu co nejdéle v patrnosti a při životě,“ vyjádřil se Blesku.

Autor: Julie BordášováSouvisející články