Babišova dcera nejde na očkování. Je to rebelie, nebo za tím stojí něco jiného?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
babisova dcera
Zdroj: Jakub Poláček (Blesk) / CNC / Profimedia

Zatím jako jediná v rodině premiéra Andreje Babiše zůstává bez očkovací vakcíny dcera Vivien. O celé situaci, tedy o tom, co se děje a proč tomu tak je, promluvila Babišova manželka Monika pro Blesk Zprávy.

Babišův sedmnáctiletý syn Frederik v úterý podstoupil očkování první dávkou vakcíny v Národním očkovacím centru v O2 Universu. „Nic mu není, jen ho bolí vpich, jako každého,“ reagovala pro Blesk Zprávy manželka předsedy vlády Monika.

Monika se zachovala jako vzorová matka, která šla svým dětem příkladem. Ta šla na očkování už 7. července. „Já jsem byla po druhé dávce taky úplně v pořádku, ale vpich bolel,“ dodala Babišová. Ta si pro první dávku, v doprovodu svého manžela, šla do Thomayerovy nemocnice.

Dcera je naštvaná, řekla její matka

S očkováním v rodině má však problém dcera Vivien. Jedná se z její strany o rebelii, protože s očkováním nesouhlasí, nebo v tom je něco jiného? To prozradila její matka.

„Vivi by se nechala moc ráda naočkovat a je naštvaná, že zatím nemůže,“ prozradila na svou dceru Monika Babišová. Podle informací Blesku prodělala Vivien onemocnění covid-19, aniž by to kdokoliv věděl.

Poznali to díky vzorkům. „Nechala si totiž nabrat protilátky a má je šíleně vysoké, což jsme byli všichni překvapení. Znamená to, že musela covid prodělat, ale vůbec o tom neví, vůbec nic jí nebylo,“ řekla s nepochopením, protože na testování ve firmě chodila pravidelně.

„Pravidelně se testovala a nikdy jí nevyšel pozitivní test,“ dodala Monika Babišová. Podle dostupných informací bude moci jít na očkování až tak za měsíc. „Nejdříve si musí opět za měsíc překontrolovat protilátky a pak se uvidí,“ dodala pro Blesk Zprávy.

Už v loňském roce ale koronavirus řádil v blízkém okolí rodiny Babišových. Během vánočních svátků totiž Monika Babišová Blesku v jednom z rozhovorů přiznala, že covidem onemocněl i přítel její dcery Ilja. V té době všichni bydleli pod jednou střechou.

V prosinci vše bylo jinak

Toto Babišová prozradila v období vánočních svátků. „Z nás čtyř ho naštěstí nikdo neměl, ale přítel mojí dcery byl pozitivní. A jelikož bydlí u nás doma, tak jsem to měla úplně nablízko, a vím, jaké to je. Starali jsme se o něj.“

Krátce po tom, přesněji 27. prosince, podstoupil očkování první dávkou jako vůbec první člověk v naší zemi premiér Andrej Babiš. Po 28 dnech dostal druhou dávku. Tehdy řekl pro iDnes.cz: „Jsme na dobré cestě.“

Autor: Ivan GlaserSouvisející články