Babišův syn opět promluvil. Velmi ostrými slovy na otce rozhodně nešetřil

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
babis
Zdroj: Profimedia

Reportérům deníku FORUM 24 se ve švýcarském Curychu povedlo uskutečnit rozhovor s Andrejem Babišem mladším, který je dost osobní. V poměrně drsném interview promluvil o svém otci, před kterým Čechy varoval, a nezapomněl se zmínit i o prezidentovi Miloši Zemanovi.

Zprvu se Andrej Babiš mladší vyjádřil k tomu, jak je v České republice medializovaný. A snažil se vysvětlit, proč je tak často na sociálních sítích. „Byl jsem v iRozhlase, předtím na Seznamu a teď u vás v deníku FORUM 24. To nedělám, abych se ukazoval. Já mám jasný cíl. Chci si napravit život,“ řekl v rozhovoru.

Chce si urovnat vlastní život

Napravit život v jeho podání znamená udělat něco, aby se jeho život vrátil zpět do starých kolejí před celou kauzou. „Chci spravedlnost. Dozvěděl jsem se hodně detailů, které jsem si neuvědomoval, co se stalo kolem doktorky Protopopové a doktora Höschla a Národního ústavu duševního zdraví,“ podotkl.

FORUM 24 se Babiše mladšího zeptalo i na to, zda chce něco udělat s tím, že ho otec zneužil v kauze Čapího hnízda. „Vyžaduji a budu právnicky vyžadovat reparace. Chci nápravu falešné diagnózy, kterou mi udělala doktorka Protopopová. Nechci mít žádnou diagnózu schizofrenika, nechci jako člověk, který je svéprávný a umí se chovat ve společnosti, mít co do činění s psychiatrem,“ řekl s tím, že opravdu nechce brát žádné prášky.

Už před natáčením se údajně reportérům svěřil s tím, že by Českou republiku chtěl varovat před chováním vlastního otce. V tom má zcela jasno, ale jak sám přiznává, stále mluví o svém otci a některé věci říkat o jeho osobě není vůbec jednoduché.

V rozhovoru se jednu chvíli neudržel a očividně propustil svobodu vnitřnímu tlaku a řekl, co si o svém otci skutečně myslí. „O takové zrůdě, jako je on. Někdy mě to chytne, zaváhám a neřeknu, jak věci jsou,“ řekl pro FORUM 24.

Dle jeho slov mu je líto, v jaké pozici se aktuálně Česká republika nachází. „Absolutně. Máte transfobního prezidenta, který nepromýšlí, co říká. Máte ostudu za premiéra, trestně stíhaného, kterým se zaobíral europarlament. On je natolik stupidní a zoufalý, že se ještě obrátí proti Evropské unii a říká jim, že jsou zbyteční,“ zmínil.

Pomsta bude sladká, možná

Lidé si podle jeho slov myslí, že se svému otci chce pomstít. Ačkoliv se o tomto tématu nebál mluvit, přeci jen byl trochu opatrný.

„Já si zasloužím spravedlnost a ta moje spravedlnost automaticky je jeho karma. To by bylo jeho potrestání. I když se mu nechci mstít, chtěl bych spravedlnost. Jestli se ho to dotkne a bude mít následky, je mi to absolutně jedno. Jemu bylo jedno, co je se mnou,“ dodal.

Andrej Babiš mladší řekl, že ví, co „je jeho otec za šmejda“. „Bylo by dobré, kdyby prodal svoje firmy a šel do p*dele, s prominutím. Protože má problém, vlastní média a ta média logicky neúkoloval, to se nikdy nestalo, to není zdokumentované. Ať se s prominutím váš prezident a můj otec už někam přestěhují. Následky přijdou. Nenechám si líbit to, co se mi stalo,“ ukončil rozhovor.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články