Bláznivá výzva kuchařů z MasterChefa dopadla pro Jana Punčocháře špatně. Doma ho žena určitě nepochválí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
puncochar masterchef
Zdroj: Dan Materna / MAFRA / Profimedia

Šéfkuchař Přemek Forejt je sice majitelem restaurace v Olomouci, ale srdcem i duší je stále Brňák. Když se měl rozhodnout, kam tentokrát vyrazí s Radkem Kašpárkem a Janem Punčochářem v rámci dalšího dílu pořadu Souboj na talíři, měl jasno.

Ani jeden z kuchařů není zrovna příznivcem street foodu, přesto se nakonec odhodlali typický brněnský burger z pouličního stánku ochutnat a museli uznat, že to vůbec není špatné. Burger s konfitovaným bůčkem, bramborovou bulkou vlastní receptury a s hranolky smaženými na sádle si zamilovali.

Hned bylo také jasné, jaká výzva je tentokrát čeká. Souboj na talíři totiž není jen o ochutnávání, ale především o poznávání nových jídel a tvoření vlastních alternativ. Proto se oba hned s chutí pustili do tvorby vlastních burgerů. A pojali to skutečně netradičně.

Sladké loupákové těsto

Jako první zaujal svým receptem Radek Kašpárek, který se rozhodl použít na burgerové bulky sladké loupákové těsto s trochou limetkové kůry. Kachní žebro v sádle natrhal a zapekl s petrželí. Jako netradiční přílohu zvolil široké hranolky z vepřových žaludků, smažené dokřupava.

Nakonec přidal kvašené ředkvičky se šalotkou a koriandrem, šlapané kyselé zelí a bramborovou kaši zapečenou se sýrem taleggio. Na talíři vypadala porce úchvatně, a ačkoli porotce trochu děsilo právě sladké těsto, když zjistili, s čím přišel Honza, byli s výsledkem Radkova vaření spokojeni.

České buchty

Honza Punčochář ve své restauraci běžně připravuje buchty plněné masem, rozhodl se proto postupovat tak, jak je zvyklý. Do rozpůlených buchet pak přidal žebra konfitovaná v másle s citronovou kůrou. K tomu všemu přidal marinované okurky s koprem.

Následně připravil holandský řízek plněný křepelčím vejcem a máslovou kaši vařenou na smetaně. Všechno to završil salátem se smaženou divokou brokolicí s citronem, olivovým olejem a koriandrem. Pak už jen stačilo vše naservírovat a podávat.

Manželka Honzu doma nepochválí

Ačkoli se nakonec ukázalo, že obě jídla jsou vynikající i přes trochu podivné recepty, porota se nakonec musela rozhodnout. A výsledek byl jasný. 3:1 vyhrál Radek Kašpárek, takže poraženého Honzu čekal výlet do tatérského křesla, kde za trest dostal pěknou ozdobu.

Všichni přítomní se mohli doslova potrhat smíchy, když mu bylo tetování vybráno. Jan Punčochář je totiž typický Pražák, který na své rodné město nedá dopustit. Na zádech se mu ale objevil nápis I love Brno, za který ho doma žena asi opravdu nepochválí.

Zdroj: TV Nova, Instagram

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články