Brontosaurus František Nedvěd odešel do country nebe. S rozhádaným bratrem si už ani nepřáli k narozeninám

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Frantisek Nedved
Zdroj: David Neff / MAFRA / Profimedia

V neděli ve večerních hodinách prohrál svůj boj s rakovinou country a folkový písničkář a zpěvák František Nedvěd. Jeho syn to oznámil na sociálních sítích a informoval nás o tom Blesk. Ačkoliv dlouhá léta tvořil uměleckou dvojici se svým bratrem Janem, ještě do nedávna si ani nepopřáli k narozeninám.

„Budem o něco se rvát, až tu nezůstane stát na kameni kámen. A jestli není žádnej Bůh, tak nás vezme země, vzduch, no a potom amen.“

No a potom amen

No a potom amen. Text oblíbené táborové písně skupiny Brontosauři, kde působil právě zesnulý František Nedvěd se svým bratrem Janem Nedvědem, se do dnešního, smutkem zahaleného rána, opravdu hodí.

Oblíbený český zpěvák, jehož písničky nikdy nechybí u žádného táboráku, u kterého se zpívá a hraje na kytaru, dlouho bojoval s rakovinou. Chemoterapie sice zabrala, ale pak se mu rakovina vrátila a napadla obal plic. Tento boj už František bohužel nevyhrál a v neděli večer své nemoci podlehl.

František nemohl mluvit

„Táta měl rakovinu plic a v těle menší nádor, který blokoval prokrvení hlasivek. Proto nemluvil. Toho se zbavil díky ozařování. Teď se mu vrátila rakovina plic, kdy napadla obal plic. Takže se mu to vrátilo,“ uvedl pro web Život v Česku Nedvědův syn Vojta.

Prozradil také, že téhož dne, kdy zemřel, byl převezen do nemocnice, jelikož se jeho zdravotní stav zhoršil.

„S hlubokým zármutkem a těžkým srdcem oznamujeme, že nás navždy opustil náš milovaný táta František Nedvěd,“ napsal Vojta na facebook krátce před jedenáctou hodinou večerní.

Jejich písně milují celé generace

František se svým bratrem Janem Nedvědem napsali nespočet nesmrtelných hitů, které se u ohně budou hrát ještě dlouhá léta a budou je milovat i další generace.

V průběhu svého působení se však s bratrem rozhádali natolik, že už si ani nepřáli k narozeninám. Nic na tom nezměnila ani zpráva, že je František vážně nemocný.

František a Jan Nedvědovi jsou rodilí Pražáci ze Spořilova. Přesto se dali na dráhu trampských písniček, se kterými slavili veliký úspěch.

Zdroj: Blesk

Autor: Julie BrožováSouvisející články