Bývalý politik Miroslav Macek pokřtil své knihy. Do společnosti vyrazil s pohlednou manželkou

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
miroslav macek
Zdroj: Profimedia

Miroslav Macek se v minulé době proslavil především na politické scéně. Jeho kariéra v tomto oboru je však už minulostí. Ačkoli i dnes se věnuje psaní knih a článků, ve kterých často na toto téma naráží, sám se dnes považuje více za spisovatele než za politika.

Jako spisovatel také vyrazil do společnosti na křest svých dvou nových knih. K tomu došlo v pražské Galerii kavárny Louvre. Akce samozřejmě přilákala pozornost nejen novinářů, ale i mnoha celebrit, a kromě Macka s manželkou se tu tak objevili například právník Tomáš Sokol nebo spisovatel Ladislav Špaček.

Hlavní pozornost byla ale samozřejmě zaměřena především na ústřední manželský pár, který zaujal nejen sympatickými úsměvy, ale také vhodně zvoleným společenským oblečením. Je vidět, že zvyky z politiky ještě Macek nezapomněl a ví, jaké šaty se na takovou událost sluší a patří.

41 let rozdíl

Macek byl ženatý celkem třikrát. S prvními dvěma manželkami mu to ale nevyšlo a od roku 2015 žije s Petrou Hrochovou. I přes velký věkový rozdíl jednačtyřiceti let jim to už šest let klape. Na jednu stranu vedle sebe vypadají jako otec s dcerou, na tu druhou ale vyzařují štěstím.

Zatímco Macek zvolil tmavě modrý oblek, kterým nemohl na společenské akci nic pokazit, jeho paní vsadila na sytě červené šaty. Nejenže jí to v nich slušelo, ale navíc byla sladěná se svým manželem, který oblek doplnil červenou kravatou.

miroslav macek

Zdroj: Profimedia

Pár se k sobě na křtu knih opravdu hodně měl a před novináři společně s radostí pózoval, nikdo tak nepochyboval o tom, že tihle dva jednoduše patří k sobě. Přesto má mnoho lidí dodnes za to, že věkový rozdíl je až přehnaný a za celým manželstvím je něco víc.

Román a detektivka

Je sice pravda, že se Macek i ve svých dílech někdy věnuje politice, jde ale především o glosy, které sdílí na svém blogu. Obě knihy, kterých se křest týkal, jsou zařazeny do beletrie a s politikou souvisí jen minimálně. První z nich je kniha Saturnin se představuje.

Druhou knihou je Záhada zamčeného pokoje, která se řadí nejen mezi romány, ale také detektivní příběhy. Je tak vidět, že se Macek dokáže věnovat mnoha tématům, a i když duše politika z něho nikdy nezmizí, má i další zájmy, o kterých se dokáže bavit.

On i jeho manželka si akci, jak se zdá, naplno užili. I ve svém věku 76 let se může Macek pyšnit mladistvou energií, kterou si udržuje zčásti tím, že se věnuje svým zájmům, zčásti také díky mladé ženě, která stojí po jeho boku.

Autor: Šárka Cvrkalová

 Související články