Čeká nás další melodrama ve stylu filmu Já, Olga Hepnarová. Na tyto herce se můžete těšit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Placici zena
Zdroj: Shutterstock

Autoři filmu Já, Olga Hepnarová se rozhodli vytvořit další melodramatický snímek na stejné bázi. O žádnou komedii se tedy zřejmě jednat nebude, ale o umělecký zážitek jistě nebude nouze. Do kin by tento film měl dorazit v roce 2023.

Vzhledem k tomu, že film Já, Olga Hepnarová byl velice úspěšný a sklidil ohlasy, ceny i úspěchy jak u nás, tak v zahraničí, dá se předpokládat, že nově připravovaný film bude na stejné, ne-li vyšší úrovni.

Nikdo mě nemá rád

Snímek ponese název Nikdo mě nemá rád a podle toho, co tvůrci naznačují, se můžeme těšit na pořádnou depku, při které nikomu moc do smíchu nebude.

Můžeme jen hádat, zda bude film obohacený o stejně silné a emočně vypjaté tiché scény bez dialogů a monologů. Ty právě film Já, Olga Hepnarová dostaly na evropskou úroveň, takže budou pravděpodobně využity i v tomto případě.

V čem bude příběh společný

Příběh filmu Já, Olga Hepnarová je odrazem pokusu o sondu do duše dívky, která v roce 1973 v Praze na Letné úmyslně zabila osm lidí, kteří čekali na tramvaj, tím, že do nich najela nákladním autem. Svůj čin považovala za akt pomsty společnosti, která jí podle ní celý život ubližovala.

Jde tedy o příběh, který je inspirovaný skutečnou událostí a je postaven na osudu skutečné ženy, která byla jako poslední žena v České republice popravena.

Příběh nového filmu Nikdo mě nemá rád není postaven na osudu žádné známé osobnosti. Společného však mají to, že je o lidech, kteří nějaký způsobem nezapadají do společnosti.

Vypráví o osamocené ženě Sáře, která se nečekaně zamiluje do tajemného muže.

„Oba hlavní hrdinové, Sára i Martin, se od okolí odlišují. Navzdory tomu a navzdory svým pochybám jsou ale silnými osobnostmi a nevzdávají se lacino. Jejich úsilí o štěstí přesahuje běžnou každodennost,“ říká jeden z dvojice režisérů Tomáš Weinreb.

Melodrama vzniká v mezinárodní koprodukci Česka, Slovenska, Francie a Švýcarska s mezinárodním obsazením.
Z českých a slovenských herců se můžeme těšit na Rebeku Polákovou, Miroslava Hanuše, Hanu Vágnerovou a Barboru Bobuľovou.

Projekt podpořil Státní fond kinematografie pěti miliony korun.

Autor: Julie BordášováSouvisející články