Charitativní běh Teribear v září rozhýbe Prahu. Registrovat se můžete již nyní

od Veronika Holcová
2 minuty čtení
teribear_maxova
Zdroj: Profimedia

Na pražské Letné se bude mezi 12. až 18. zářím sportovat pro dobrou věc. Ve kteroukoli denní či noční hodinu po dobu sedmi dnů můžete během či chůzí jednorázově i opakovaně podpořit projekt Nadace Terezy Maxové dětem TERIBEAR hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem.

Projekt Teribear, jehož maskotem je červený méďa hrdina, vznikl v roce 2009 jako reakce na vysoký počet dětí, které v České republice musí vyrůstat v ústavní péči. Za jeho vznikem stojí Nadace Terezy Maxové dětem.

Za vším stojí Nadace Terezy Maxové dětem

Značka Teribear má vlastní kolekce běžně užívaných věcí, které pro charitativní projekt navrhují přední čeští návrháři Klára Nademlýnská, Rony Plesl a Vladimír Žák. Jejich koupí podpoříte opuštěné a znevýhodněné děti, kterým se Nadace Terezy Marxové dětem věnuje od roku 1997.

Sama Tereza Maxová uvádí, že základním posláním Nadace Terezy Maxové dětem je umožnit každému dítěti vyrůstat v rodině. Účelem nadace je všestranná podpora a pomoc znevýhodněným a opuštěným dětem s cílem umožnit jim zdravý a bezpečný život v rodinném prostředí, představují účel nadace její webové stránky.

Běh s medvědem

Od pondělí 12. září do neděle 18. září proběhne sportovně-charitativní akce Teribear hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem. Za každý ušlý nebo uběhlý kilometr na předem vytyčeném okruhu v délce asi 1,5 kilometrů věnují partneři akce 25 Kč pro opuštěné děti.

Stačí se zaregistrovat na stránkách akce, zaplatit registrační poplatek, po jehož uhrazení dostanete na startu úseku na Letné čip, který bude každý kilometr počítat. Dalším důležitým krokem je vybrat si, komu si přejete přispět. Letos akce nabízí 10 kategorií ohrožených rodin s dětmi.

Pomoci můžete ohroženým těhotným maminkám, rodinám v nouzi, maminkám z azylových domů nebo dětem, které jsou nebo byly týrané, připravují se na pěstounskou péči nebo tolik štěstí s osvojením neměly a v jejich věku se již pomalu musí samy postavit na vlastní nohy.

Charitativní projekt Teribear hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem se každoročně těší velké přízni z řad dobrovolníků, kteří pro děti mnohdy uběhnou několik desítek kilometrů, ale také z řad štědrých sponzorů a přispěvatelů. Například v loňském roce se během akce vybralo 10 000 000,- Kč.

„Chodím běhat pro Teribear každý rok. Běh miluji a takhle ještě pomůžu pro dobrou věc. Každý rok uběhnu alespoň 10 kilometrů, loni to bylo dokonce 18, tak doufám, že letos se ještě překonám,“ uvedl pro Přehledně24 Honza z pražských Modřan.

Zdroj: Teribear, Teribear Shop, Nadace Terezy Maxové dětem, Twitter, Přehledně24

Autor: Veronika HolcováSouvisející články