Danuše Nerudová v současné době novou stranu i přes vysokou poptávku neplánuje. Nadále spolupracuje s Petrem Pavlem

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Danuse Nerudova
Zdroj: Profimedia

Danuše Nerudová byla jednou z favoritek prezidentských voleb, v jednu chvíli se dokonce dostala v průzkumech na první místo. Nakonec se nedostala ani do druhého kola. V současné době mají prý lidé zájem o to, aby založila vlastní politickou stranu. To ale Nerudová v plánu nemá.

„Je obrovská poptávka, abych založila novou stranu. Uvidíme, říká Danuše Nerudová.“ Tak zní titulek článku na serveru iDNES. Ten ale sama ekonomka zpochybnila na svém twitteru, kde napsala, že lidé by měli číst nejen titulky, ale především obsah textu.

V daný okamžik určitě nic nechystá

Nerudová v rozhovoru pro server iDNES uvedla, že založení politické strany je obrovská práce. Je si vědoma toho, že je po její nové straně velká poptávka, momentálně se ale k jejímu založení nemá.

„Já teď vedla extrémně náročnou prezidentskou kampaň, takže v daný okamžik určitě žádnou politickou stranu zakládat nebudu,“ uvedla. O tom, že by se k někomu jinému přidala, také prý neuvažuje.

Lidé by každopádně byli rádi, kdyby do politiky Nerudová nějakým způsobem vstoupila. „Vy jediná ty ‚ekonomy‘ z ANO a podobně umíte moc dobře tepat,“ napsala například na twitteru paní Monika.

Spolupráce s Petrem Pavlem

S nově zvoleným prezidentem Petrem Pavlem měla v posledních týdnech Nerudová několik schůzek. A ještě několik jich plánuje. „Mně primárně jde o to, aby ta témata pro mladé pokračovala dál. To byla ostatně i podmínka té podpory,“ uvedla.

I po skončení voleb Danuše Nerudová nadále aktivně působí na sociálních sítích a vyjadřuje se k tématům, která se ve společnosti hojně řeší. Na facebooku například nedávno sdílela informace o své spolupráci s Petrem Pavlem.

Na twitteru se pak věnuje především ekonomickým tématům a sdílí příspěvky související se školstvím, ve kterém se dlouhodobě pohybuje. Rozhodně o ní je svým způsobem slyšet. Ačkoli by si lidé přáli více, vlastní stranu nyní nechystá. Zároveň ale uvedla, že nevylučuje možnost jejího založení někdy v budoucnu.

„Uvidíme, co přinese čas,“ říká v rozhovoru. „Rozhovor jsem četla celý. Doufám především ve vaši další spolupráci s Petrem Pavlem,“ vzkázala Nerudové na twitteru uživatelka Petra.

Zdroj: Přehledně24, iDNES, Twitter, Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články