Definitivní konec Andreje Babiše: Pokud se naplní jeden jediný scénář, odejde z politiky

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Andrej Babiš je jednou z nejdiskutovanějších postav české politiky. Dokonce se v nedávné době hovořilo i o jeho možné kandidatuře na prezidenta. Může se to všechno změnit jednou jedinou událostí? Babiš prohlásil, že pokud by měl po volbách skončit v opozici, raději by z politiky definitivně odešel.

S prohlášením přišel Babiš v pondělním rozhovoru pro Frekvenci 1. Dodal také, že ho případná kandidatura na prezidenta prý ani nenapadla. Ačkoli Miloš Zeman by si ho jako svého nástupce přál, on se do toho nehrne.

Jeho vážná slova zaskočila nejednoho Čecha. Můžeme tak jeho slova považovat za pravdivá, nebo je to jenom způsob, jak na sebe ještě víc upozornit?

S politikou bych skončil

„Pokud bychom skončili v opozici, no tak bych tam neseděl,“ řekl Babiš na dotaz, co by se stalo, pokud by se strana ANO nedostala k vládě. „Šel jsem do politiky jako manažer, takže neumím tolik mluvit. Kdybychom měli skončit v opozici, z politiky bych odešel,“ dodal.

Následně řekl, že je už ze všech politických hádek unavený a neměl by zájem ani o post prezidenta. „Už jsem unavený z neustálého hádání se v politice. Prezidenta dělat nechci,“ svěřil se doslova.

Následně pak zopakoval, že je ANO v rámci koalice ochotné jednat téměř se všemi stranami. Výjimku tvoří Piráti s lídrem Ivanem Bartošem. Předseda ODS se nejvíce obává toho, že by mohlo dojít ke spolupráci ANO a KSČM.

Pandora Papers

Kromě odchodu z politiky a prezidentského postu se v relaci Babiš také vyjádřil ke kauze známé jako Pandora Papers. Podle té si měl přes své offshorové firmy poslat skoro 400 milionů korun. Za ty si pak následně koupil nemovitosti na Francouzské Riviéře.

On ale tvrdí, že žádné nemovitosti nevlastní. Jenomže si potom protiřečil, když řekl, že mu postup navrhla sama realitní kancelář. Není tak opět zcela jasné, jaká je pravda. To ale v Babišově případě nejspíš není výjimkou.

„Znovu opakuji, že nejsem majitelem žádných nemovitostí. Ve Francii to funguje tak, že vám realitní kancelář nabídne přes právníka dům, dělají to tak úplně všichni tam,“ prozradil. Podle znalostí to vypadá, že se o situaci minimálně zajímal.

Zdroj: Frekvence 1, ct24.ceskatelevize.cz, e15.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články