Do domu Andreje Babiše někdo doručil zásilku s neznámou látkou. Laboratoř nyní zjišťuje, o jakou látku se jedná

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: Martin Veselý / MAFRA / Profimedia

Rodina Andreje Babiše zažila chvíle strachu, když k nim domů dorazil v pátek ráno balíček s neznámou látkou uvnitř. Hned u vchodu jej zajistili bodyguardi a do Průhonic byly povolány jednotky hasičů i policistů. Babiš tou dobou nebyl doma, protože byl v Lysé nad Labem v rámci svého turné po České republice. Toto turné dle něj není kampaní, ale jen setkáváním se s občany České republiky. Mnozí však mají za to, že se o kampaň jedná.

Hasiči, kteří na místo dorazili, odvezli neznámou látku na testy do laboratoře, ale dále se k situaci nikdo nechtěl moc vyjadřovat. „Ve spolupráci s hasiči provádíme příslušné úkony, ale zatím nemáme bližší informace,“ uvedla pro TN.cz mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová.

Neznámá látka se prověřuje v laboratoři

„Do Průhonic jsme byli povoláni kvůli nálezu neznámé látky, na místě máme chemickou laboratoř, která v okolí provedla kontrolní měření, a v současné chvíli se všichni vracejí zpět na základny,“ řekla pro iDNES mluvčí středočeských hasičů Tereza Sýkora Fliegrová.

Během celého tohoto incidentu nebyl nikdo zraněný a obsah zásilky doposud není znám.

Není to poprvé, co chtěl někdo Babišovi ublížit. Na konci loňského roku na vrátnici Úřadu vlády ČR zastavila policie muže, který měl u sebe pistoli a nůž. Následně se zjistilo, že chtěl zaútočit právě na Babiše.

Muž byl poté umístěn do Bohnic a nyní se čeká na znalecké posudky. V případě, že bude uznán způsobilým za své činy, hrozí mu až šestiletý trest odnětí svobody za výtržnictví a násilí proti úřední osobě.

Andrej Babiš se zatím k celému incidentu nevyjádřil a v době tohoto skutku byl zrovna v Lysé nad Labem.

Prezidentská kampaň?

Ačkoliv svůj záměr zúčastnit se prezidentských voleb stále nepotvrdil, mnozí se domnívají, že jeho cesta v obytném karavanu po České republice je kampaň.

„Já jsem jen tak přijel, mám rád lidi, mám poslanecký den, tak jsem přijel blíž k voličům,“ vysvětlil důvody své cesty sám Babiš.

Namísto koblih rozdával koláčky a svou novou knihu. Lidem chce prý po celé republice sdělit zejména to, že za jeho vlády bylo lépe. Tuto (ne)kampaň doprovázejí i billboardy se sloganem „Za Babiše bylo líp“.

Nápad s obytným karavanem není v rámci kampaní novinkou. V 90. letech takto jezdil Miloš Zeman se svým Zemákem, o dvacet let později tento nápad použili třeba Piráti, a Tomio Okamura dokonce vsadil rovnou na kamion.

Zdroj: TN.cz, Extra, iDNES

Autor. Soňa JiroutováSouvisející články