Dobré zprávy pro pašeračku Terezu: Má za sebou půlku trestu a ve vězení dostane sladký dezert

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
tereza hluskova
Zdroj: Profimedia

Pašeračka Tereza si za svůj převoz několika kilogramů heroinu vysloužila trest osm let a osm měsíců ve vězení. Česká občanka ale nyní může slavit.

Tereza dlouho čekala na různé soudy, které se odvolávaly nejen kvůli pandemii koronaviru. Nyní to vypadá, že se blýská na lepší časy. Zoufalá Češka sice zůstává dál ve vězení, přeci jen ale dostala dobrou zprávu – její trest byl úřady zkrácen.

Hlůškovou zadrželi v lednu roku 2018

Hlůšková byla zadržena na mezinárodním letišti v Láhauru, ale ten den by nejradši ze svého života vymazala. Tereza mohla být dnes úspěšnou modelkou nebo instagramovou hvězdou. Její život ale skončil v pákistánském vězení, kde si ještě nějakou dobu pobude.

Celníci tenkrát její zavazadlo otevřeli a nestačili se divit. Našli v něm devět kilogramů heroinu, který měla dovézt nejspíše do Irska. V lednu to tak budou už čtyři roky, které Tereza tráví mimo Českou republiku, daleko od své rodiny.

Dosud ale neví, jaký je pravomocný verdikt soudu. První rozsudek je všem známý, a to osm let a osm měsíců ve vězení. Tereza se ale odvolala s tím, že je to velmi nespravedlivé. Blesk uvedl, že její odvolání ale soud zatím neprojednal, minulé pondělí se kauza odsunula na neurčito.

Dočká se návratu domů? Má za sebou více než polovinu trestu

Nyní z Pákistánu přišly i lepší zprávy. Blesk dostal informace od svého zdroje, který je s případem Terezy obeznámen: „U příležitosti svátku Eid Milad-un-Nabi vláda Pákistánu snížila tresty vězňů o tři měsíce. Netýká se to zločinů terorismu a nebezpečných kriminálníků.“

Co se týče svátku a zkracování trestu, nejedná se o první úlevu. Již dříve došlo ke snížení trestu o devět měsíců. Tereza si tak odseděla již více než polovinu trestu, protože je ve vězení již čtyři roky a devět měsíců, v součtu s tím, že dostala úlevy.

Tereza se tak brzy možná dočká svého domova. Svátek, který jí „pomohl“ k nižšímu trestu, je oslava narozenin proroka Muhammada, svátek se nazývá také Mawlid. Vězně, kteří si odpykávají trest, čeká sladký dezert v podobě dortu a dočkají se také svátečních specialit. Pašeračce tak snad rychle uteče čas do dalšího soudu.

Zdroj: Blesk

Autor: Raina TomanováSouvisející články