Ewa Farna se objevila na místě, za které jiní platí miliony. Tohle ji spojuje s českými topmodelkami

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Ewa Farna
Zdroj: Profimedia

Z polské vesničky až na místo, o němž se může ostatním jen zdát. Ewa Farna dobyla Česko i Polsko, teď dobývá New York. Tento úspěch se nepoštěstí jen tak nějakému umělci.

Ewa Farna před pár dny obsadila billboard, který se tyčí nad Times Square. Pokud jste o tomto místě nikdy neslyšeli, jedná se o nejrušnější křižovatku v americké metropoli.

S písní „Tělo“ se stala tváří playlistu, kterým se společnost Spotify snaží bojovat za rovnoprávnost žen v hudebním byznysu.

Neuvěřitelná radost

„Je to velká pocta,“ uvedla Farna. Ta se octila na nejžádanějším reklamním prostoru v New Yorku, který denně spatří až pět set tisíc lidí. Pronájem tohoto reklamního místa vyjde podle odhadů na tři miliony dolarů za měsíc.

Společnost Spotify na reklamní ploše propaguje sérii svých playlistů, které obsahují skladby více než padesátky nejvýraznějších umělkyň z celého světa.

Sama zpěvačka zatím nedokáže říct, zda se tento úspěch podepsal na počtu posluchačů. Dodala však, že v Americe žije mnoho Poláků i Čechů a ráda tuto věc zahrne do svého životopisu. Řekla, že má z tohoto úspěchu neuvěřitelnou radost.

Lidé tomu nevěřili

„Je ale pravda, že tomu moc lidí nevěřilo a ono věci, které se zdají být zcela nedosažitelné, se najednou prostě dějí. Jsem o to šťastnější, že se to přihodilo právě s písní Tělo, která nese pro mě silnou myšlenku,“ řekla Farna.

Píseň „Tělo“ vydala Farna v české i polské verzi a pouze česká verze dosáhla za týden od premiéry více než milion zhlédnutí.

Spotify připravilo v rámci programu EQUAL speciální playlisty, které obsahují nejlepší vybrané skladby od ženských umělkyň. Mimo to se Spotify postaralo o vytvoření adresáře se ženskými umělkyněmi napříč průmyslem, díky kterému budou mít tvůrci jednodušší cestu navázat spolupráci s ženami, které nejsou v hudbě tak prezentované.

A která z českých osobností se již na velkoplošném billboardu v minulosti objevila? V roce 1994 to byla modelka Eva Herzigová, později modelka Karolína Kůrková a nedávno tenistka Karolína Plíšková.

Zdroj: Forbes

Autor: František OlšaSouvisející články