Fiala volí Babiše, Babiš uznává vládu a Schillerová chce na Hrad Baštu. Na sítích přibývají falešné koláže

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Premiér Petr Fiala a šéfka Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová budou volit Babiše. Tato informace se objevila na falešných kolážích, které na svých sociálních sítích Andrej Babiš sdílel. Tato dezinformace dlouho nezůstala bez odezvy a podobnými humornými hláškami politiků se začal bavit celý internet.

„V EU to teď nezvládáme. Potřebuju silného a zkušeného parťáka. Proto budu volit Andreje Babiše.“ Tato slova stojí v příspěvku u fotografie Petra Fialy. Babiš falešnou koláž sdílel a připsal k ní: „Došlo Whatsappem. Jestli je to pravda, tak díky.“

Jen o pár minut později pak přidal politik druhý snímek, na kterém mu zase své hlasy slibuje Markéta Pekarová Adamová. „Budu volit Babiše. Nerada to přiznávám, ale on jediný má zkušenost, jak zvládnout krizi,“ stojí u fotografie.

Šéfka Sněmovny na koláž brzy reagovala. „Dobrý den, pane Babiši, musím říct, že mě vaše jednání velice zklamalo. Včera večer jsme se u francouzského vína z vašich osobních vinic jasně domluvili, že má podpora je ryze diskrétní a nebudete ji zveřejňovat. Svůj slib jste bohužel opět porušil,“ uvedla s nadsázkou s tím, že dá hlas raději Jaroslavu Baštovi z SPD.

Vtip nezůstal bez odezvy

Komentář Markéty Pekarové Adamové není jedinou reakcí na Babišovy příspěvky. Na twitteru se objevila například fotografie Babiše, u které bývalý premiér tvrdí: „Tato vláda pomáhá lidem. Proto Fiala.“

Hned na dalším snímku pak ale Babiš pro změnu uvádí, že volit bude Baštu, protože to on jako jediný dokáže odvolat vládu, jak v nedávné době slíbil. U fotky nechybí ani poznámka „přišlo WhatsAppem“.

Koláže se nezastavitelně šíří

Podle vtipných koláží se k Babišovi přidali ve volbě Bašty i další politici. U fotky Schillerové stojí například slogan: „Budu volit Baštu, má číslo na Putina“, Karel Havlíček pak prý bude Baštu volit, protože slíbil, že nebude prdět.

Schillerová chce dle další koláže volit také Danuši Nerudovou. „Když budete se mnou volit Danuši Nerudovou, bude líp,“ píše se v dalším příspěvku. „To už je na ty vtipy nějaký generátor?“ ptá se jeden z uživatelů na twitteru.

Někteří vtipálci pak zacházejí i mimo politiku a do situace se odvážili vtáhnout samotného Boha. Ten na jedné z fotek tvrdí, že jedině Babiš po něm může převzít jeho práci, až skončí v důchodu. Právě proto ho prý bude volit.

Zdroj: Facebook, Přehledně24, Twitter

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články