František Ringo Čech: Kdyby na to Zeman neměl, už to dávno položí. Bude nám všem velmi chybět

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
frantisek ringo cech
Zdroj: Profimedia

Hudebník, malíř, spisovatel a bývalý politik. Ale také velmi blízký přítel Miloše Zemana je František Ringo Čech, který ho ještě v nedávné době pravidelně navštěvoval. Ačkoli i dnes si prezidenta váží a považuje ho za dobrého člověka, už přes čtvrt roku se neviděli. Proč?

Když skončil opět v neděli Miloš Zeman v nemocnici, média se samozřejmě snažila zjistit, co se děje. A dříve nebo později musela přijít řada také právě na Ringo Čecha, protože je o něm známo, že jsou si se Zemanem velmi blízcí.

Ten na jednu stranu potvrdil, že je na tom prezident České republiky poměrně špatně, na tu druhou ale prohlásil, že je zatím stále schopný úřadování a svého zdraví si cení více než funkce, takže by prý skončil, kdyby viděl, že už to nezvládá.

Má o něj obavy

František Ringo Čech se o Miloše Zemana podle svých slov velmi bojí. Vypadá to, že prezident republiky na tom není úplně dobře, zároveň ale prý ani natolik špatně, aby musel skončit se svým úřadem.

„Bohužel je velmi nemocný a ta štvanice na něj je úplně zbytečná. On je velmi rozumný, bude první, který to položí, až uvidí, že na to nemá. Bude nám všem velmi chybět,“ řekl pro CNN Prima NEWS.

Prezidentovi jeho okolí podle některých médií zatajuje důležité informace, aby se psychicky nezhoršil a jeho fyzický stav v důsledku toho nenabral spád špatným směrem.

Ringo Čech na to ale reagoval podrážděně: „To je naprostá blbost! Totální nesmysl! Miloš je dokonale informován o všem, nikdo ho nikdy nebalamutil!“

Už několik měsíců se nevídají

Není to tak, že by Ringo Čech neudržoval s prezidentem kontakt. Píší si a hovoří spolu po telefonu, ale přestal ho navštěvovat. Údajně jen proto, že viděl, jak špatně na tom Zeman je, a nechtěl ho více zatěžovat.

„Jeho manželka Ivanka chtěla ode mě obrázek pro svého zubaře, tak jsem jí připravil jeden s lékařskou tematikou: Zátiší léků s vedlejšími účinky. Ale protože jsem věděl, jak je v poslední době unavený, kolik toho má, jak ho to zmáhá, jak nad ním ta nemoc získává sílu, od té doby jsem tam nebyl. Jen to s ním tiše prožívám,“ popsal.

Jak to nakonec se Zemanem dopadne? Mnohá média spekulují o tom, že bude muset odstoupit, protože mu jeho zdravotní stav další úřadování nepovolí, na druhou stranu ale tuto skutečnost celá řada lidí a úřadů vyvrací. Jen čas tak nejspíš ukáže pravdu.

Zdroj: e15.cz, flashnews.com. cnn.iprima.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články