GLOSA: Český slavík se blíží. Letos z něj moderátoři udělali frašku ještě dřív, než začal

od Šárka Cvrkalová
3 minuty čtení
ondrej sokol ales hama
Zdroj: ANNA BOHÁČOVÁ / MAFRA / Profimedia

Anketa Český slavík se blíží. Už 12. listopadu se v přímém přenosu na TV Nova diváci dozvědí, kdo se stal letos nejoblíbenějším zpěvákem, zpěvačkou či hudební skupinou. A to si nesmíme nechat ujít. Kromě toho řadu z nás také zajímá, v jakém outfitu dorazí třeba taková Ewa Farna.

Tento text je komentářem autora.

Ta loni zabodovala i se svým těhotenským bříškem v hnědém overalu s okřídleným ramenem a znepříjemnila podívanou nejen lidem v řadách za ní, ale především tomu, kdo seděl po jejím pravém boku.

Moderátorské duo Ondřej Sokol a Aleš Háma už od včerejška láká na přímý přenos videem, v němž oba oblečení jako hippies tvrdí, jak skvělý a speciální večer fanoušky čeká. Proč zvolili tento outfit, prozatím neprozradili.

Nicméně se zdá, že se pořadatelé za celých 60 ročníků ankety nedohodli na tom, jak vlastně chtějí událost pojmout. Na jednu stranu prezentují Slavíka jako galavečer, na který je třeba dorazit slavnostně oblečen (i když vaše večerní šaty třeba zrovna někomu vypichují oko). Na tu druhou ale videem dělají z akce humornou událost, kterou snad nikdo nemůže brát vážně.

Někteří lidé tak nejspíš nabyli dojmu, že bude letošní Slavík opravdu něčím výjimečným, hned po zhlédnutí několika fotek Hámy se Sokolem ve vaně. Že si ze sebe tímto způsobem dělá legraci Sokol, který byl dříve známý jen díky Partičce a podle mnohých u ní měl i zůstat, to je pochopitelné.

Proč se s ním ale nechává ke dnu vany plné bublin s ručníkem na hlavě stáhnout i Háma, to je prozatím velkým otazníkem. Odtajní to přímý přenos? Pro některé sledující to možná bude zajímavější otázka než to, kdo vlastně letos zvítězí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Český slavík (@ceskyslavik2022)

Na společnost oba moderátoři pro své jednání působí jako klauni, kteří by měli moderovat spíš akci zcela jiných rozměrů, protože Slavíka, který se prezentuje jako vážná událost, stahují svým hloupým humorem dolů. A video, ve kterém jsou navlečeni do pestrobarevných kostýmů, jejich tituly šašků jen potvrzuje.

Na druhou stranu jim asi nic jiného nezbývalo. Anketu vyhrávají stále dokola ti samí lidé a je očividné, jaká věková kategorie pořad sleduje a pro své favority hlasuje. Pokud chtějí pořadatelé zaujmout mladší osoby, musí vsadit na lehčí humor a udělat ze Slavíka tak trochu frašku.

Nechat pořad sledovat jen osoby, pro které je zdánlivě určen, také nemohou. Nikdo by jim totiž nehlasoval pro jejich objev roku, kterým se obvykle stane někdo z youtuberů či mladých hudebníků prezentujících se na internetu.

Tohle nikdo nečekal

Karel Gott už si letos sice Slavíka nevyzvedne a je otázkou, zda svůj titul z loňska obhájí opět Marek Ztracený, který se na české scéně rozhodně neztratil. To ale neznamená, že legendární „To jsem tedy nečekal“ nezazní. Ve skutečnosti některé skutečnosti silně zaskočily moderátory už nyní.

„Přišel velký počet hlasů. Je příjemné a velmi nečekané, kolik lidí se zapojilo do hlasování Český slavík. Přes dva miliony hlasujících je neuvěřitelné číslo, skoro jako dvě Prahy!“ podivuje se v rozhovoru na TV Nova Háma.

„No, ono je divné, že se mnou Aleš dva týdny téměř nekomunikoval. To znamená, že byl zavřený doma a nepřetržitě hlasoval. Ale naštěstí se falešné identity podařilo včas odhalit, takže jeho kapela zase nezabodovala,“ pokusil se kolegu vtipně doplnit Sokol.

Bude se letos opět urážet?

Tématem číslo jedna však loni nebyl kupodivu Ztracený, který Slavíka vyhrál, ale rapper Řezník, který převzal první místo v kategorii hip hop a rap. Ten místo proslovu pourážel polovinu hudební scény a řekl, že Slavík pro něho skončil. Letos skutečně napsal pořadatelům, že na galavečer nedorazí, informuje Extra.

„Pozvánku jsem dostal, ale nejdu tam. Myslím, že už jsem řekl vše, co bylo potřeba, a kdybych se tam letos ukázal, akorát bych ta slova shodil. Nestojím o takovou společnost a sledovat to rozhodně nebudu, beztak to zase vyhraje idiot,“ nechal se slyšet. Vzhledem k tomu, že loni vyhrál jedno z prvních míst i on sám, dvakrát si svými slovy nezalichotil.

Tereza Pergnerová si svoje „Čágo bélo, šílenci,“ neřekla na televizních obrazovkách už dlouho. Nejspíš to někomu hodně chybělo, letos totiž dostala šanci se projevit. Dvojici Háma a Sokol bude doprovázet v roli backstage moderátorky.

Nejen podle Řezníka se humor tří vybraných moderátorů rok od roku zhoršuje, i tak na něj ale televize svým výběrem spoléhá. Večer přesto bude nabitý dalšími slavnými osobnostmi a vystoupeními mnoha jednotlivců i skupin. Celá akce odstartuje už 12. listopadu ve 20.20 na TV Nova.

Pokud vás tedy láká přímý přenos, ve kterém z akce plné společensky oblečených lidí udělají dva hippie moderátoři frašku, rozhodně si nezapomeňte přímý přenos zapnout. S velkou pravděpodobností zjistíte, že první místo Marek Ztracený opravdu nečekal a že Ewa Farna má ve skříni ještě hodně šílených modelů. Třeba ale umělci tentokrát něčím výjimečně skutečně překvapí.

Zdroj: TV Nova, Expres, Instagram

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články