TV Nova koupila anketu Český slavík. Podrobnosti o slavnostním večeru odhalí v září

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
cesky slavik mirai
Zdroj: Profimedia

TV Nova koupila anketu Český slavík a stává se tak jejím novým pořadatelem. Informovala o tom ve čtvrtek Barbora Dlabáčková z Novy, která dodala, že další informace se lidé dozvědí později, protože veškeré novinky jsou zatím ve fázi příprav a plánování.

„TV Nova oznamuje, že s agenturou Musica Bohemica uzavřela smlouvu o převodu práv na pořádání legendární hudební ankety Český slavík, která letos oslaví již šedesátý ročník. Největší česká komerční televizní stanice se tak stane hrdým pořadatelem této akce,“ řekla Dlabáčková podle ČTK .

V současné době tak probíhají velké přípravy a letos v listopadu by pak mělo proběhnout slavnostní vyhlášení vítězů zhruba v podobné verzi, v jaké bylo známo doposud. Podrobnosti by se diváci měli od Novy dozvědět zhruba v polovině září.

Ať se lidé baví

Anketa Zlatý, později Český slavík baví fanoušky už 6 desítek let. Za tu dobu se rozdalo obrovské množství cen, především si ale fanoušci i české celebrity užili večery plné zábavy a hudby. A to je podle nových pořadatelů tím hlavním bodem, na který se chtějí zaměřit.

„Jsme velice rádi, že se nám povedlo získat práva na pořádání této výjimečné ankety, která je již šedesát let spjata se světem české populární hudby. Plánujeme velkolepý večer plný skvělých hostů a hudebních čísel, věříme, že se diváci budou dobře bavit,“ tvrdí Silvia Majeská, programová ředitelka TV Nova.

S anketou Český slavík je neodmyslitelně spjato jméno Karel Gott, který si zlatou cenu domů odnesl dvaačtyřicetkrát. Loni se stal absolutním vítězem Marek Ztracený. Ten se velmi pravděpodobně v dalším přímém přenosu ukáže stejně jako další velká jména, ke kterým patří Lucie Bílá, Ewa Farna nebo Richard Krajčo.

Poučte se z předchozích chyb

Český slavík byl v roce 2018 přerušen, a to poté, co se rok předtím odhalil podvod v hlasování. Na několik let měla anketa utrum, loni se jí ale podařilo obnovit díky novému systému hlasování založenému miliardářem Karlem Janečkem.

Řada lidí doufá, že se nový majitel ankety poučí a k ničemu podobnému už nikdy nedojde. Po dvouleté pauze se totiž vrátil slavík na obrazovky televizí ještě daleko velkolepější a fanoušci už o oblíbenou show nechtějí znovu přijít.

Kdo letos zaboduje? Obhájí své vítězství Marek Ztracený nebo Ewa Farna, která se stala zlatou slavicí v kategorii žen? Zazáří na postu vítězů v kategorii kapel opět Mirai? Nebo fanoušky překvapí někdo úplně jiný? Na to si musí počkat až do podzimu.

Zdroj: Novinky, TV Nova, MediaGuru, Lupa, Deník, ČTK

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články