GLOSA: Okamuru rozčílilo, že mu Černochová tykala. Naštěstí má své voliče, ti mu raněné ego zase pozvedli

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Tomio Okamura
Zdroj: ALEXANDR SATINSKÝ / MAFRA / Profimedia

Tomio Okamura velmi rád ve Sněmovně řeční. Nedávno to předvedl při svém sedmihodinovém výstupu týkajícím se důchodů. Nemůže se pak jednoduše divit, že mu sem tam někdo něco k jeho názorům řekne. Kupodivu se ho ale nejvíce ze všeho dotklo, když mu ministryně obrany Jana Černochová zapomněla vykat.

Tento text je komentářem autorky.

Okamura se do Černochové pustil za její údajně šikanózní jednání vůči olympijskému vítězi Davidu Svobodovi.

Během toho ji i premiéra Fialu zkritizoval za zatahování České republiky do války. Když pak se svým projevem skončil, ministryně neudržela nervy na uzdě a neodpustila si k jeho slovům poznámku.

Chování hospodského psa

Okamura se po svém řečnění ještě ani nenadechl a už byl u pultíku zpátky. Slova Černochové totiž nehodlal jen tak přejít a všem ve Sněmovně oznámil, že si ministryně dovolila mu tykat.

„Paní Černochová mi tady tykala teďka, řekla mi ‚To by se ti líbilo‘. Paní Černochová, odpusťte si to tykání. Já si s vámi netykám a tyhle způsoby hospodského psa, to je asi u vás v ODS normální. Chovejte se slušně,“ pronesl naštvaně.

Sám přitom pouhých několik minut předtím Černochovou nazval válečným štváčem. Mimo jiné pak premiéra vyzval k tomu, aby ji z funkce ministryně obrany odvolal.

Čekal za to snad pochvalu? To, že Černochová přešla „jen“ k tykání, je vlastně divem.

Voliči mu trochu zvedli ego

Černochové možná ujely nervy, nicméně proti tomu, že ji nazval „hospodským psem“, to vlastně nic nebylo.

V tomto případě by se dalo polemizovat o tom, kdo se neumí chovat slušně. Je to ten, co potichu někomu potyká, nebo ten, kdo druhého ztrapní před celou Sněmovnou? I když Okamura možná ztrapnil svým naštvaným výstupem především sám sebe.

Dlouho ho to ale trápit nemuselo, na sociálních sítích mu totiž jeho raněné ego voliči zase pozvedli. „Super, pane Tomio.“ „Dobře jste jí to řekl.“ „Tomio, tleskám vám i SDP.“ I takové komentáře se objevují pod videem, které politik zveřejnil na svém facebooku.

A Okamura pak věrně jako čtyřnohý mazlíček pod každým komentářem nezapomněl připsat své typické „Děkuji za podporu.“

O tom, kdo se chová jako pes, bychom tak nejspíš ještě mohli vést debaty.

Zdroj: Facebook, Twitter, Přehledně24

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články