Tomio Okamura řečnil kvůli důchodům přes 7 hodin. Během projevu zvládal přidávat další příspěvky na sítě

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Tomio Okamura
Zdroj: Petr Hloušek / Právo / Profimedia

7 hodin a 7 minut. Přesně tak dlouho strávil u řečnického pultíku Tomio Okamura, který hovořil o vládou navržených změnách v důchodech. Rozčilovali se i další politici, například Alena Schillerová za ANO vytkla Marianu Jurečkovi, že se jako předkladatel návrhu nedostavil včas.

Okamura svým řečněním překonal vlastní rekord z loňska, kdy mluvil šest hodin kvůli snaze vládní koalice prosadit novelu pandemického zákona, připomíná iDNES. „Je to 108 na 20, ale bojujeme ze všech sil,“ nechal se slyšet.

Vláda se stará hlavně o Ukrajinu

Podle Tomia Okamury se česká vláda stará především o Ukrajinu, měla by se ale více věnovat českému lidu. „Pro Fialovu vládu je prioritou Ukrajina a české občany jste hodili přes palubu,“ cituje jeho slova TV Nova.

Během svého výstupu Okamura mimo jiné zkritizoval vládu za snahu okrást všechny příjemce důchodů o slíbené peníze. Uvedl, že dává jménem SPD návrh na zrušení legislativní nouze, a tím pádem se o jeho návrhu bude hlasovat po ukončení rozpravy.

Kromě svého sedmihodinového projevu přitom sdílel své názory i na sociálních sítích. Dlouhý příspěvek přidal na svém facebooku, ve kterém v několika větách popsal to, o čem ve Sněmovně mluvil. Další příspěvky přidával i v průběhu svého projevu.

Krátce se zmínil k situaci i na twitteru, kde napsal: „Fialova vláda chce okrást důchodce.“ Na to se dočkal odpovědi od paní Veroniky, která mu vzkázala: „To vy jste okradl Úsvit. Jste tunelář a ekonomický vyžrant…“ Naopak na facebooku se ale politik od svých sledujících dočkal velké podpory. Na mnoho komentářů dokonce i odpověděl.

Kde je Jurečka?

Kromě Okamury se proti návrhům vlády postavil například i Radek Vondráček za ANO nebo Alena Schillerová, které se nelíbilo, že v době, kdy byl na řadě s promluvou, nebyl v sále přítomný Marian Jurečka.

„Předkladatel tohoto paskvilu se nedostavil? Děláte si legraci?“ rozčílila se podle Seznam Zpráv. „Nechápu, proč tu není, nezaznamenala jsem omluvu. Já vím, že dopoledne vystoupil s faktickými poznámkami, ale to není to samé. On má předložit ucelenou informaci o tomto zákoně,“ doplnila.

Ministr se nakonec dostavil a ujal se slova. K situaci uvedl, že pokud má vláda vážně myslet na blaho obyvatel ČR, tak bychom si měli přiznat, že nám záleží na tom, aby se měli naši prarodiče dobře, ale chceme, aby se měly dobře i jejich děti a jejich vnoučata.

Zdroj: iDNES, TV Nova, Deník, Seznam Zprávy, Facebook, Twitter, Přehledně24

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články