Hasiči stále bojují s požárem haly na Braníku. Požár zkomplikoval i dopravu

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Hasici Atego
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Několik jednotek pražských hasičů bojuje s požárem haly v ulici Modřanská na pražském Braníku. Z objektu stoupá hustý černý dým, hasiči tak doporučili obyvatelům okolních částí nevětrat. Požár také komplikuje automobilovou i tramvajovou dopravu. Zatím nebyli hlášeni žádní zranění. Vyšetřovatelé přijdou na místo odpoledne a budou zkoumat příčinu požáru a rozsah škod.

Zasahující hasiči stále ještě s požárem bojují. Na twitteru to uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. „Stále dohašujeme. Už ráno se propadla část střechy a k hořícímu materiálu se obtížně dostáváme,“ napsal.

Podle předběžných informací hoří skladovací hala, kde byly umístěny různé druhy zboží, jako například nábytek, matrace a oblečení.

K požáru se sjelo několik hasičských jednotek, a to jak profesionálních, tak dobrovolných. Celkově na místě zasahuje asi 60 hasičů.

Hasiči raději doporučují nevětrat

Přítomna je také chemická jednotka, která měří hodnoty škodlivin v ovzduší. „Chemici z laboratoře nezjistili překročené limity hygienických norem v obytné části Braníka a Modřan. Oblak kouře monitoruje vrtulník policie,“ uvedl na twitteru Kavka.

Přestože nebylo zjištěno žádné zdravotní riziko, bylo hasiči vydáno doporučení nevětrat, a to pro obyvatele Braníku, Modřan a Kamýku.

Kromě hasičů je u požáru i speciální vůz Atego, který se používá pro likvidaci následků mimořádných událostí. Ten ale prozatím nemusel být použit.

Stejně tak nebylo třeba zdravotních záchranářů, kteří jsou také na místě. Prozatím nemuseli nikoho ošetřovat.

Omezení dopravy u Modřan

Požár zkomplikoval také pražskou dopravu, především tu tramvajovou a automobilovou. Již ráno byl zastaven provoz tramvajových linek 2, 3, 17, 21 v ulici Modřanská a autobusových linek 106, 121 a 190.

Z důvodů zahlcení okolních ulic vydal Dopravní podnik hlavního města Prahy doporučení také pro cestující z Modřan, aby si pro svou cestu vybrali spíše příměstské vlaky S8 a S88 či použili autobusy na metro ke stanici Kačerov.

Autor: Markéta KrejčíSouvisející články