Havárie vodovodu způsobila problémy až 80 tisícům odběratelů. Ředitelé škol dali dětem volno

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
havarie vody
Zdroj: iDNES.cz / Profimedia

V úterý 29. března večer se stala havárie vodovodu ve Stodůlkách a způsobila problémy nejen domácnostem, ale také školám. Ve středu tak některé z nich ani neotevřely a studenti zůstali doma.

Není jasné, jak dlouho oprava potrvá, ale Pražské vodovody a kanalizace na svých stránkách uvádějí, že obnovení standardního provozu možná potrvá až do čtvrtečních 12 hodin.

Jestli tomu tak bude, se teprve uvidí, škody jsou ale rozsáhlejší. PVK musí řešit náhradní zásobování vodou, protože se oprava může protáhnout.

Školy zůstanou zavřené, voda chybí v mnoha částech Prahy

Havárie se stala v pražských Stodůlkách, o vodu přišli lidé v Jinonicích, Stodůlkách, v oblasti Ořech nebo Zadní Kopanině. Některé školy kvůli tomu zůstaly zavřené, ředitelé dali žákům volno.

Společnost PVK uvedla: „U vodojemu Kopanina v Líšnické ulici došlo dnes v podvečerních hodinách k havárii na vodovodních řadech DN 800 a DN 600.“

Mluvčí PVK dále sdělil, že nasadili veškeré kapacity, které byly dostupné, aby lidé vodu měli. „Kvůli rozsahu havárie a možným komplikacím při opravách není v tuto chvíli možné určit přesnější datum a čas obnovení dodávek pitné vody,“ citoval jeho slova server Novinky.

Na internetových stránkách Prahy 13 lidé našli informace o tom, které školy zůstaly zavřené. Kvůli havárii některé jen omezily svůj provoz. „Mateřské školy se budeme snažit udržet v omezeném režimu v provozu,“ stojí na webu. Rodiče dětí by stránky měli nadále sledovat.

Opravy se mohou protáhnout, jestli se narazí na další problém

Kvůli chybějící vodě zůstal zavřený také úřad v Řeporyjích, o jeho uzavření informoval starosta Pavel Novotný na facebooku. „Z důvodu havárie vody a nepříznivé prognózy PVK, jsme nuceni na jeden den (středa) uzavřít naše školská zařízení, o čemž právě všemi prostředky informujeme rodiče.“

„Zdůrazňuji, že u školky jsme v krátkém čase hledali způsob, jak zajistit omezený provoz školky. Obě školská zařízení, mateřská a základní škola, však musíme zítra (ve středu) odstavit z provozu stejně jako úřad městské části,“ napsal starosta.

Lidé očekávali, že oprava bude hotová nejpozději do deváté hodiny ranní, podle všeho se ale protáhne.

Na webových stránkách PVK se lidé mohou informovat o tom, jak dlouho opravy v jednotlivých částech Prahy potrvají.

Zdroj: Facebook, Novinky, PVK

Autor: Raina TomanováSouvisející články