Hlavní hygienička: Na konci května se možná otevřou zahrádky restaurací

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
pavla svrcinova
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Po znovuotevření okresů vláda pomalu rozvolňuje lockdown i v dalších oblastech. Děti se vrací do škol a od 3. května se otevřou kadeřnictví a kosmetické salony. Kdy ale budeme moci opět posedět v restauraci?

Podle hlavní hygieničky Pavly Svrčinové by k otevření zahrádek restaurací mohlo dojít již brzy. Odhadem by se dalo hovořit zhruba o přelomu května a června. Tato informace se objevila na souvisejícím instagramovém profilu.

V současné době již lidé nepotřebují čestné prohlášení při cestování mezi okresy a příští týden budou moci navíc za určitých podmínek navštívit masáže a kadeřnictví. Pokud budou čísla i nadále klesat, není podle všeho důvod lidi dál držet doma.

Situaci bedlivě sledujeme

„Samozřejmě se situace vyhodnocuje a také se bedlivě koukáme kolem sebe, takže vidíme, co se děje,“ píše se u příspěvku, který dává naději na znovuotevření zahrádek restaurací.

„Pokud budeme dodržovat pravidla a pokles bude setrvalý, tak bychom se k otevření venkovních částí restaurací mohli dostat i dříve než za měsíc. Počítali jsme zhruba s koncem května nebo začátkem června,“ dodává Svrčinová.

Hlavní hygienička uvedla, že by se jednalo o takzvaný čtvrtý balíček rozvolňování. Prozatím se předpokládá, že nic nebude bránit tomu, aby se život v České republice pomalu vracel do normálu.

Opatření, která stále trvají

Koronavirus je nicméně neustále všude ve světě nebezpečný, a i přes veškeré vakcinace a snahu s ním bojovat je prozatím ještě brzy přemýšlet o tom, že bychom respirátory odložili.

Nějaký čas tak nejspíš budeme muset dodržovat bezpečností opatření v podobě zakrytých úst a nosů, dezinfikování rukou před vstupy do obchodů a salonů a dodržovat dvoumetrové rozestupy od ostatních osob, jak píše několik serverů včetně Lidovky.cz.

Není také stoprocentně jisté, že se situace opět nezhorší a nebude se opakovat celkový lockdown. Podle odborníků na hygienu to ale není něco, čeho by se bylo v současné chvíli třeba obávat, zmiňuje CNN Prima NEWS.

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články