Horoskop: Deprese, poruchy a záchvaty. Tato znamení jsou k psychickým nemocem nejnáchylnější

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
horoskop
Zdroj: Shutterstock

Žijeme v době, kdy stres je slovo, se kterým se potkáváme denně. Není se čemu divit, že spousta mladých lidí se potýká s problémy, na které jednoduše sami nestačí. Někdy je to jenom o tom se vypovídat, ale mnohdy se objeví psychická nemoc, kterou je třeba léčit dlouhodobě.

Některá znamení jsou k nemocem náchylnější než jiná. A to jak k těm fyzickým, tak i psychickým. Dnes je vcelku normální, že člověk hledá psychologa či psychiatra, u mnohých se ale nakonec opravdu ukáže, že trpí nějakým duševním onemocněním.

Konstelace hvězd říká o lidech mnohé. Dokonce i to, k jakému psychickému problému jsou náchylní. Jak je na tom vaše znamení nebo znamení lidí, kteří jsou vám blízcí? Toto říká horoskop o lidech, kteří by nejspíš měli uvažovat o návštěvě odborníka.

U Berana za to může dětství

Beran si v dětství prošel nějakým traumatickým zážitkem. Ať už to byla šikana ve škole, rozvod rodičů, nebo smrt v rodině, dlouhé roky se s tím jako dítě nedokázal vyrovnat. Až později mu začalo docházet, co se vlastně stalo a jak moc byl jeho život jiný než život ostatních dětí.

Právě z těchto důvodů se u lidí v tomto znamení v dospělosti začínají objevovat poruchy a změny nálad, deprese, nebo naopak přehnané stavy mánie. Tito jedinci pak často trpí hraniční poruchou osobnosti nebo bipolární poruchou, kterou je třeba řešit s lékaři.

Rakovy sklony k sebevraždě

Raci jsou přecitlivělí jedinci, kteří si berou k srdci i to, co by jiní přešli mávnutím ruky. Dokáže je rozesmutnit téměř cokoli a velmi často se uzavírají do sebe a nedokážou řešit problémy s přáteli. Právě proto to v jejich případě často dopadá i tak, že se pokusí sáhnout si na život.

Lev není vždy tak sebevědomý, jak se zdá

Na první pohled jsou Lvi sebevědomí a arogantní lidé, ve společnosti se musí neustále něčím předvádět, jsou rádi středem pozornosti. Jsou to extroverti, kteří mají vždy co vyprávět, a na párty opravdu chybí, když nedorazí. Přesto se to jednou za čas stane.

Každý se ptá, kde je Lev, který by rozproudil nudu na večírku. On se ale jen telefonicky omluví, že mu není dobře. Zatímco většina lidí má za to, že se Lev přejedl a je mu zle od žaludku, on leží doma v depresích, přemýšlí nad svým životem a lituje se. Tak rychle jako tento stav přišel, ale zase vzápětí jednoho dne odejde.

Vidiny a paranoia postihují nejčastěji Vodnáře

Vodnáři patří ke klidnějším znamením. Jenomže pokud je něco vystresuje, jsou schopni ublížit sobě i svému okolí. Právě proto tito jedinci často potřebují dlouhodobější léčbu, jakmile se u nich začnou projevovat jen drobné příznaky psychických problémů. Vodnáři často trpí na paranoiu a vidiny, někdy kvůli tomu dokonce dělají nelogické věci, které si sami nedokážou vysvětlit.

Zdroj: yourtango.com, allure.com, britannica.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články