Horoskop: Některá znamení škudlí každou korunu. Toto jsou dle hvězdných konstelací ty největší držgrešle

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
horoskop
Zdroj: Shutterstock

Nedá se ani říci, že by byli lakomí. Spíše se snaží šetřit úplně na všem, na čem se nějaký ten halíř získat dá. A to mnohdy třeba i v případě, že mají peněz jako šlupek. I když to na první pohled vypadá, že jsou chudí, a proto žijí pomalu o suchém chlebu, ve skutečnosti jenom škudlí každou korunu a jednoduše odmítají utrácet víc, než je potřeba.

Někdo to považuje za dobrou vlastnost. Je dobré umět si šetřit. Jenomže nic se nemá přehánět. Pokud má někdo na účtu statisíce, a přesto se hroutí nad tím, že rohlíky zdražily o deset haléřů, je to spíše otravný způsob, jak naštvat ty, kteří skutečně s finančními problémy bojují.

V obchodě jsou schopni si říci o tři kolečka salámu, protože deset deka je zbytečně moc. Vodu na kávu nalévají do konve hrnkem, aby neuvařili ani o centilitr navíc.

A pokud do vánočního dárku pro vás skutečně investují velké peníze, znamená to, že si vás opravdu hodně váží. Která znamení sedí tomuto popisu?

Kozoroh touží po respektu

Kozoroh je znamení, které touží po tom, by ho lidé respektovali. Myslí si, že toho docílí jedině tak, že bude mít obrovské peníze a bude žít v luxusu.

Jenomže aby toho dosáhl, musí nejprve šetřit. A zdá se, že i když už našetří Kozoroh dost na to, aby začal utrácet a chlubit se tím, co má, neustále cítí potřebu šetřit víc a víc.

Vynalézavý Vodnář

Vodnář není jen obyčejný šetřílek. Je to především vynalézavé znamení, které udělá vše pro to, aby žádný haléř nepřišel nazmar.

Právě mezi Vodnáři jsou nejčastěji lidé, kteří před spaním zkontrolují každou zásuvku, aby v ní něco nebylo zapojeno. Přece nezaplatí elektřinu navíc, když ji během spánku nevyužívají, no ne?

V obchodě jsou schopni doslova odtrhávat stopky třešním, než je vloží na váhu, aby žádný miligram navíc nemuseli platit.

Přitom si nevedou finančně nijak špatně. Pokud je někdo poprosí o půjčku, bez problémů lidem, kterým věří, dají i statisíce na ruku.

Panna se o penězích bavit nebude

Bohužel na rozdíl od Vodnáře Panna se s vámi o půjčkách peněz bavit nebude. Ačkoli každý ví, že mají Panny účty nacpané zlatem, tihle lidé jsou doslova držgrešle, a pokud začnete mluvit o finančních problémech, hned změní téma, aby vám ukázali, že oni nepůjčují.

Přitom je jasné, že peníze mají, protože šetří na každém kroku a hlídají si každou slevu v okolí.

Když ale peníze neutrácí ani nepůjčují, co s nimi dělají? Jednoduše jim dělá dobře pocit, že jsou zajištění a mají stále rezervu pro případ, že by se cokoli stalo.

Býk vyhledává vhodné investice

Lidé ve znamení Býka jednoduše nikdy nemají dost. Jakmile vidí příležitost ke zbohatnutí, chytnou se jí, i kdyby to znamenalo ne úplně čestné jednání.

Přitom ale peníze, které získají, nemají tendenci utrácet. Často si tak zahrávají dokonce i se zákonem jenom proto, aby jim pak ležely finance na účtu.

Zdroj: yourtango.com, allure.com, britannica.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články