Horoskop: Na tyhle jedince si dejte pozor. Pomstychtivost je doslova ovládá

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
horoskop
Zdroj: Shutterstock

Občas se zkrátka stane, že člověk někomu více, či méně omylem ublíží a pak se bojí jeho reakcí. Někdy to spraví omluva, jindy to vede k nekonečným hádkám a rozporům. V nejhorším případě se vám ale ublížený člověk pokusí provést něco strašného, aby se vám pomstil za to, jak trpěl on sám.

Říká se, že pomsta je sladká. Je ale vždycky nezbytná? Pro mnoho lidí ano. Pokud se jim něco přihodí, jediným způsobem, jak se s tím vyrovnat, je ublížit tomu, kdo za jejich utrpení může. Obecně je ale pomstychtivost považována za jeden z nejhorších povahových rysů.

A tímhle rysem některá znamení oplývají zkrátka více než jiná. Chcete vědět, u kterých vašich kamarádů by bylo nejlepší si to opravdu nerozházet? Lidé narozeni v těchto znameních zvěrokruhů jsou pomstou doslova posedlí.

Štír nezapomíná

Pro Štíry je těžké odpouštět. Jak se jim jednou ublíží, dlouho trvá, než zapomenou na to, co se stalo. A odtud také pramení jejich touha po pomstě. Ani poté, co provedou protějšku nějakou nepříjemnost, nemají dost a přemýšlí, co dalšího by na něj vymysleli.

Beran vyčkává

Beran je silné a inteligentní znamení. Pokud uděláte nějakou chybu, nebude se mstít hned. Bude vyčkávat, až ji zopakujete. Pak bude připravený toho zneužít proti vám. Dejte si proto dobrý pozor, jak se k vám Beran chová, pokud mu něco provedete. Jeho odpuštění je možná jen naoko.

Lev si povolá na pomoc kamarády

Pokud ublížíte Lvu, nezůstane to jen mezi ním a vámi. On se s tím, co jste mu provedli, svěří všem okolo. Pak je navíc přesvědčí, že právě vy si i za drobné zaváhání zasloužíte trest. A společně pak pro vás vymyslí pomstu, která bude i mnohonásobně horší než to, co jste udělali vy jemu.

Emotivní Rak

Rak je jedno z nejemotivnějších znamení zvěrokruhu. Proto se ho hodně dotkne, pokud ho zradíte nebo mu nějak jinak ublížíte. Na základě toho pak bude toužit po tom, abyste se cítili jako on. I když by to do Raka na první dobrou nikdo neřekl, dokáže vymyslet bolestivou pomstu.

Váhy možná překvapí

Na první pohled jsou Váhy klidné povahy, takže se do konfliktů spíše neženou. Snaží se držet stranou od všeho náročného a řešit věci s klidem. Jenomže jakmile jim někdo ublíží, změní se pro ně situace. Možná vás to překvapí, ale právě Váhy pak dokážou člověku udělat ze života peklo.

Blíženci se mstí za přítele

Když ublížíte lidem ve znamení Blížence, nic moc to pro ně neznamená. Ale pokud si dovolíte hrubě jednat s jejich přáteli či rodinou, zosnují za vaše chování pomstu, na kterou nikdy nezapomenete. Blíženci mají jednoduše v povaze ostatní chránit. A když se jim to nepovede, alespoň potrestají toho, kdo jim ublížil.

Zdroj: astrology-zodiac-signs.com, britannica.com, yourtango.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články