Horoskop: Nejvíce soutěživá znamení se nevyplatí porazit. Prohru nesou opravdu těžko

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
horoskop
Zdroj: Shutterstock

Někdo vidí soutěž úplně ve všem. I v běžných věcech musí být nejlepší a neustále se s někým předhání. A je úplně jedno, jestli je právě na kurtu a hraje s kamarády přátelský zápas tenisu, nebo porovnává svoje auto s jiným. Soutěživost je pro takového člověka přirozená.

„Páni, super, ale já mám lepší.“ Nejspíš takovou větu od nich uslyšíte velmi často. Muži srovnávají svá auta, vytrénované postavy, nebo dokonce partnerky. Ženy zase zápasí o to, která upeče lepší bábovku nebo která má méně rozmazlené děti.

A co teprve když dojde na opravdovou soutěž. Ať už jde o společenskou hru, nebo o nějaký sportovní zážitek, tihle lidé se neustále převádí, vytahují a rozhodně vám nedají výhru zadarmo. A když prohrají, pravděpodobně s nimi nebude nějakou chvíli řeč.

Beran je extrémně ambiciózní

Beran je znamení nejen tvrdohlavé, ale také ambiciózní. Chce být nejlepší ve všem, co dělá. Je jedno, zda jde o to, že přečte víc knih než jeho partnerka, nebo vypije víc piv než kamarád v hospodě. Soutěživost se u nich projevuje ale především v práci.

S kolegy se předhánějí v tom, kdo kariérně postoupí rychleji, a jsou schopni pro výhru udělat cokoli. Někdy jsou agresivní, jindy se zase snaží zavděčit nadřízenému. Pokud tak má šéf ve firmě několik Beranů, určitě to nemá snadné.

Býk milovník luxusu

Býci bývají z domova zvyklí jenom na to nejlepší. Proto se budou i po osamostatnění snažit mít všechno zlaté. A i když jim třeba partner tvrdí, že nepotřebují tu nejdražší televizi nebo tři venkovní bazény, pro Býka není nic dostatečně dobré. Protože se bojí, že by ho některý ze sousedů mohl překonat.

Lev zvyšuje sebevědomí sám sobě

Lev velmi často pochybuje o tom, že je nejlepší. Na druhou stranu ale velmi touží po tom, aby byl. Snaží se všechny a ve všem předhonit především proto, aby si zvýšil své vlastní sebevědomí. Když je v něčem pozadu, nebo se mu něco nedaří, velmi snadno se naštve.

Mezi znameními, která neumějí prohrávat, Lev dominuje. Pokud s ním vyhrajete nějakou společenskou hru, pravděpodobně s vámi měsíc nebude mluvit. Na druhou stranu vám ale na rovinu neřekne, co ho naštvalo. Bude nevrlý a pak ho to jednoduše přejde, až ho necháte další partičku vyhrát.

Štír je skrytý bojovník

Štíra považují ze začátku lidé za tichého a milého člověka. Ale jakmile se pro něco nadchne, chce v tom být nejlepší a nikdo mu nesmí stát v cestě. Když se Štír snaží, ale přesto se nedostane na vrchol, rychle upadá do špatných nálad a vzdává se. Pak si najde další zálibu, se kterou celý proces opakuje.

Zdroj: yourtango.com, allure.com, britannica.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články