Horoskop: Pokud vás trápí kila nahoře, tady děláte podle hvězd chybu

od Šárka Blahoňovská
4 minuty čtení
horoskop dieta
Zdroj: Shutterstock

Čím jsme starší, tím náročnější je zhubnout i proto, že každý jsme jiný a na každého funguje něco jiného. Někomu se stačí dost hýbat, někdo zase trochu omezí jídlo a kila jdou dolů. Ale někomu nepomůže ani dostatek pohybu či striktní jídelníček. Na co se máte zaměřit vy? I s tímto vám hvězdy dovedou poradit.

BERAN

Berani vždycky dosáhnou svého cíle a to i ohledně hubnutí. Klidně zkusí tu nejpřísnější dietu, ale problém je, že výsledky chtějí vidět hned.

Ve svém jídelníčku by se měli zaměřit na bílkoviny a omezit sacharidy. Pozor na nadměrnou konzumaci vepřového masa, lepší je třeba králík, ryba nebo kuře.

Maso jim dodá sílu a k němu by měli zvolit zeleninu. Je jedno, jestli syrovou nebo vařenou.

Ze sportů by mohli zkusit běh nebo aerobic, ale hlavně musí být trpěliví a neztrácet motivaci, protože výsledky se brzy dostaví. Nejlepší pro ně bude, když budou mít s kým se hecovat a podporovat.

BÝK

Býci jsou hodně vystaveni riziku tloustnutí, proto by se měli vyvarovat přejídání a dojídání. Neměli by nakupovat jídlo do zásoby, ať je to neláká, a měli by se vyvarovat hlavně sladkého.

Potřebují vyváženou a pravidelnou stravu a určitě nebude na škodu, když budou jeden den v týdnu držet půst. Pozor ale na hladovění, mohlo by je dostat do deprese, protože jídlo milují.

I zdravé jídlo se dá chystat do úžasných pokrmů, kreativity a vytrvalosti mají dost. Prvním krokem je naučit se poslouchat své tělo a zjistit, které potraviny jim dělají dobře. Bavit je určitě bude běh nebo plavání.

BLÍŽENCI

Blíženci nejsou schopni držet dietu na sto procent, ale stačí omezit sladké pokrmy a jíst v klidu. Často totiž jedí ve spěchu, což není dobře.

Základem u nich je pohyb, třeba kickbox nebo aerobic. Pomohla by jim i zeleninová dieta, kdy budou jíst jen zelené plody.

Do jídelníčku je dobré zařadit ryby, drůbeží maso, ryby, vejce, ořechy a sýry, červenou řepu, meruňky, celer, kukuřici nebo broskve. Měli by dbát na kvalitní potraviny a vyhýbat se fastfoodům.

RAK

Raci milují sladké, kterému neodolají, ale s váhou problém nemají. Prospěje jim klidný sport, tedy jóga nebo plavání. Vhodnou dietou je pro ně konzumace mléčných výrobků, zeleniny, dýní, ovoce a melounů.

Pozor na přejídání se, když jsou ve stresu nebo mají špatnou náladu. Dobře jim nedělá kravské mléko, česnek, cibule, zkrátka všechno, co nadýmá.

Pokud chtějí zhubnout, měli by se zaměřit na jídelníček, záležet by jim mělo na snídani a měli by jíst hlavně v první polovině dne.

Snížit by měli množství sacharidů, vynechat sladké. Jíst by měli ryby, do zeleninového salátu přidat vejce. Pokud to vydrží pár dní, budou vidět výsledky.

LEV

Znáte šťastného Lva, který je obézní? To snad ani neexistuje. Každý Lev je sám sebou hodně posedlý a stará se o sebe. Utrápený Lev hledá povyražení v jídle. Pokud chce zhubnout, měl by do jídelníčku zařadit ryby, luštěniny a bílkoviny.

Těžké omáčky doporučujeme nahradit lehčími a ignorovat by měl Lev všechny, kdo si z jeho jídelníčku budou dělat legraci nebo se posmívat, že nepije alkohol.

Co se sportu týče, je vhodné něco akčního. Tenis, squash, zumba nebo společenské tance, zkrátka něco, kde vybije energii.

PANNA

Panny s přebytečnými kily bojují hodně. Neměly by podléhat nesmyslným přípravkům na hubnutí, akorát zbytečně utratí peníze a efekt to stejně mít nebude.

Rozhodně ne dlouhodobý. Stačí si dát pozor na jídelníček a zařadit pravidelný pohyb. Určitě najdou sport, který si zamilují. V jídle stačí omezit máslo, mléko, bílé pečivo a sladkosti. Naopak do něj zařadit tvaroh, jogurty, zeleninu, kořenové plody a ovoce.

VÁHY

Váhy by se měly vyhnout mlsání, a zaměřit by se naopak měly na pokrmy, které jsou bohaté na draslík: banány, ryby, jogurty a zelenou zeleninu.

A myslet by měly i na pitný režim. Nejlépe bude, když budou jíst mezi osmou a desátou hodinou ranní, po západu slunce by už měly jíst méně.

Vyloučit by měly mléko a celkově se doporučuje strava bohatá na vitaminy A a E. Zapomínat by neměly také na mrkve, jablka, broskve, meruňky, banány a v rozumné míře i rozinky a obiloviny.

ŠTÍR

Štíři jsou velcí mlsouni a milují dobroty z kynutého těsta. Možná proto mají tendenci přibírat na váze. To pravé je pro ně indická kuchyně, jejich chuťové pohárky budou spokojené a kromě toho podpoří i jejich zdraví.

Dortíky by měli nahradit ovocem. Ráno je dobré dát si něco sladkého, třeba vločky s ovocem a medem, v poledne salát a k večeři maso nebo rybu se zeleninou, což je nebude nadýmat. Vše vařené a bez omáček.

Myslet by měli i na pohyb a vyvarovat by se měli tučným jídlům.

STŘELEC

Střelci by spíše než nad tím, co by neměli jíst, měli přemýšlet nad abstinencí, protože často mívají problém s alkoholem. Pokud toho ale chtějí dosáhnout, neměl by to být problém

. Dávat by si ale měli realistické cíle. K hubnutí jim napomáhají kyselé potraviny, jako třeba citrusy a rybíz. Do těla by si měli dát potraviny obsahující vitamin B a mezi doporučené potraviny spadají ovoce, zelenina, luštěniny, kukuřice, celozrnný chléb, vejce a rýže.

Měli by se poradit i s odborníky, kteří jim doporučí pohyb, kterému Střelci moc neholdují. Procházky nebo brusle jsou ale přece také pohyb.

KOZOROH

Kozorozi mívají spíše opačný problém. Nepotřebují zhubnout, ale spíše ztloustnout. Pokud se u nich vyskytne problém s nadváhou, stačí se zaměřit na dietu se zeleninou a ovocem.

V jídelníčku by se jim tedy měly objevit švestky, blumy, ostružiny, hrozny, borůvky, lilek nebo modré zelí. Zapomínat by neměli na to, že jídlo je radost, a ne soutěž ve vytrvalosti.

Jídlo by měli konzumovat během celého dne. Jako sport by měli zkusit aerobic či tai-chi.

VODNÁŘ

Vodnáři nepohrdnou sladkými zákusky a s dietami mají problém. Potřebují vitamin B, ryby, zeleninu, vejce a sport, který je bude bavit. Co takhle zumba nebo skákání na trampolíně?

Milují všechno nové, takže by měli zkusit i různé kuchyně – indické, asijské, exotické ovoce a zeleninu. Večer by to už s jídlem neměli přehánět a místo alkoholu si dát vodu nebo domácí limonádu.

Ideální je pro Vodnáře zlatá střední cesta, takže nic nepřehánět. Jinak je to omrzí a na všechno se vykašlou. Ideální snídaně jsou pro ně míchaná vajíčka.

RYBY

Ryby se vždycky do něčeho nadchnou a akorát to budou přehánět, což vede k tomu, že u ničeho dlouho nevydrží. S dietou to mají stejně.

Buď mají problém s přejídáním nebo s podvýživou. Věnovat by se měly józe, která jim pomůže odblokovat emoce. Do jídelníčku by měly zařadit saláty z čerstvé zeleniny, ale vyhnout by se měly okurkám a ředkvičkám.

Také se nedoporučují vlašské ořechy a rozinky. Dodržovat by měly i pitný režim a určitě nebude na škodu, když vyzkouší vegetariánskou stravu. Aspoň občas. Maso moc nepotřebují a dovedou ho nahradit.

Zdroj: Astrology.com, Elite Daily, Oprah

Autor: Dagmar ŠkádliváSouvisející články