Horoskop: Rozchody podle zvěrokruhu mohou mít zajímavou dohru. Reakce některých znamení vás překvapí

od Šárka Blahoňovská
3 minuty čtení
horoskop
Zdroj: Shutterstock

Rozejít se s partnerem není nic jednoduchého a každý se s touto situací popere jinak. Někdo ventiluje emoce veřejně, někdo je dusí sám v sobě a vyrovnává se s tím v izolaci. Jak jsou na tom v tomto ohledu všechna znamení zvěrokruhu?

BERAN

Berani rozchody moc nezvládají. Jsou to oni, kdo se rozcházejí a kdo nemá sílu jít pak do dalšího vztahu.

Ale to jen v případě, že rozchod iniciují oni, protože když se někdo rozejde s nimi, promění se v malé dítě, které buší pěstičkami do země a křičí, že to není fér.

Berani nesnáší, když není po jejich, a svůj smutek přetaví do vzteku a dávají svému okolí jednu ránu za druhou. Pomůže rozptýlení, když je ostatní budou brát ven a ukážou jim, že život má cenu.

BÝK

Býci se po rozchodu uzavřou do sebe a přestanou se všemi komunikovat. Na zpracování potřebují čas, protože vyrovnat se se silnými prožitky jim dává zabrat.

Nemají rádi změny, i proto se s rozchodem těžko vyrovnají. Když se ale rozjedou oni s vámi, je to definitivní, protože když se k něčemu rozhodnou, už s nimi nic nehne. A to i kdyby za nimi jejich expartner přilezl na kolenou.

BLÍŽENCI

U tohoto znamení se projeví jeho rozmanité stránky chování. Blíženci budou chladní, odtažití, budou se hádat, budou brečet, křičet, budou se smát. Záleží na konkrétní fázi, která určí, jak se cítí.

Komunikace je pro ně zásadní a po rozchodu svého ex úplně zazdí. Potřebují okolo sebe své přátele, kteří jim pomohou a kterým budou moci neustále vyprávět o rozchodu. Jen tak se přes něj totiž dostanou.

RAK

Raci jsou romantici, proto jim dlouho trvá, než někomu začnou skutečně věřit a než vstoupí do vážného vztahu. Proto se jen tak nerozchází, protože vědí, kolik práce za tím je.

O svoje vztahy bojují do posledního dechu a rozchody nesnášejí. Aby se od svých ex osvobodili a situace lépe snášeli, házejí na ně ještě více špíny. Od přátel potřebují zahrnout lásku a pochopení, i když budou občas otravní.

LEV

Pokud se Lvi s někým rozejdou, většinou jsou s tím srovnaní. Vědí, proč to dělají, a z rozchodu se rychle oklepou.

Když dostanou ale kopačky, prvně jsou naprosto v šoku. Nedokážou pochopit, proč se s nimi někdo rozešel a přestal se o ně zajímat.

Jsou zničení a dávají to dost najevo všem. Skutečně se trápí, není to přetvářka nebo zbytečné drama. Potřebují pomoc od lidí, aby se z toho dostali.

PANNA

Rozchody jsou pro Panny těžké hlavně proto, že to nečekají. Přemýšlivé Panny si vztahy důkladně rozmyslí a vymyslí, zda se k sobě s partnerem opravdu hodí, rozvíjejí se a mohou svůj vztah někam posouvat.

A když jim do toho někdo hodí vidle, tak je to pořádně rozhodí, protože s ním ve svých plánech nepočítali. Minimálně nějakou dobu po rozchodu jsou hodně zmatení.

VÁHY

Váhám prospívá, když jsou ve vztahu, život v páru je pro ně přirozený. To ale neznamená, že by je rozchody nějak více tížily, právě naopak.

V ideálním světě by rozchody neexistovaly a šly by přirozeně ze vztahu do vztahu. Váhy si rády nechávají otevřená zadní vrátka, kdyby se objevil někdo nový.

Ze všech sil se snaží i po rozchodu zůstat přáteli. Nemají rádi dramata a záleží jim na to, co si ostatní myslí.

ŠTÍR

Pro Štíry jsou změny pohonem, který je žene dopředu, ale to neznamená, že jsou pro ně rozchody snadné.

Neumějí věci jen tak nechat být a rozchody v nich rozdmýchávají vášně. Nemohou je řídit ani ovládat, takže často spadnou do spirály a nemohou ukončený vztah dostat z hlavy.

Není to vidět, ale emoce umí držet pod pokličkou. Uvnitř to ale vře a potřebují pomoc.

STŘELEC

Střelci se rozcházejí razantně a přímo. Partnerovi řeknou, jak to je, a jdou o dům dál.

Když se někdo ale rozejde s nimi, všechno je jinak. Projeví se jejich ohnivá povaha a oni cítí, že se o svou lásku musí poprat, i když o to ten druhý nestojí.

Jakmile je vztah obnoven, stejně je brzy přestane bavit. Už to pro ně prostě není výzva.

KOZOROH

Kozorozi nesnáší změny a nejraději by si žili na svém písečku, na kterém jsou zvyklí. Rádi přesně vědí, kde co mají.

Na druhou stranu jsou velmi hrdí a realističtí, pevně stojí nohama na zemi. Proto když už vztah nefunguje, nechtějí v něm za každou cenu zůstávat nebo prosit o další šance.

Změny je sice děsí, ale raději zvolí rozchod, než prodlužovat něco, co stejně už dlouho nefunguje.

VODNÁŘ

Vodnáři na první pohled snáší rozchody dobře, protože milují svobodu. Když je pouto k partnerovi přestřihnuto, nejspíš se rozběhnou do světa a začnou jinde.

Udržují si odstup a v klidu zkoumají, proč vztah nevyšel, jaké chyby k němu vedly, a analyzují všechny kroky a celkový vývoj.

Mohou působit chladně a odtažitě, ale to je zkrátka jejich způsob toho, jak se vyrovnat s něčím, co pro ně bylo důležité.

RYBY

Snivé Ryby se po rozchodu nejčastěji ponoří do sebe a na nějakou dobu odplují z reality do svého světa, aby se probraly všemi myšlenkami a city.

Rozchody s nimi zanechají v tom druhém spoustu otázek, protože Ryby málokdy řeknou, co přesně k rozchodu vedlo.

Stejně tak se ani nebudou vyptávat, proč se někdo rozešel s nimi. Chrání se tak před trápením, se kterým se neumí vyrovnat. Raději proto utečou do svého nitra.

Zdroj: cosmopolitan.com, yourtango.com

Autor: Dagmar ŠkádliváSouvisející články