Hromadná doprava v metropoli se vrátila k předcovidovému normálu. Bude jezdit častěji

od Anna-Marie Rabová
< 1 minuta čtení
prazske metro zena rouska
Zdroj: Petr Tran / Shutterstock.com

Obyvatelé metropole už nebudou muset na zastávkách hromadné dopravy čekat dlouho. V souvislosti s ustupující epidemií nemoci covid-19 budou od pondělí 21. března soupravy jezdit častěji. Vrací se i otevírání dveří tlačítkem. Změny oznámil přímo Dopravní podnik hl. města Prahy.

V posledních dvou letech se pražská hromadná doprava přizpůsobovala aktuálním trendům a proticovidovým opatřením.

Vzhledem k tomu, že v metropoli ubylo turistů, studentů i zaměstnanců, celkový pohyb obyvatelstva se promítl i do dopravy.

Tramvaje i metro nebyly tak přeplněné, intervaly mezi jízdami jednotlivých souprav se prodlužovaly. Metro dokonce několik měsíců jezdilo jen do desáté hodiny večerní, namísto do půlnoci.

Návrat k normálu

V posledních týdnech však pandemie ustupuje a jednotlivá opatření se postupně ruší.

Poptávka cestujících je taková, že Dopravní podnik hlavního města Prahy oznámil, že zkrátí intervaly mezi jednotlivými jízdami souprav. Zkracují se intervaly především v ranní a odpolední špičce.

Zároveň ale v prohlášení, které dopravce zveřejnil na svých webových stránkách, podnik upozorňuje, že v metru, tramvajích i autobusech dochází k obnovení poptávkového ovládání dveří cestujícími.

Pokud cestující chce ze soupravy vystoupit, musí zmáčknout tlačítko na dveřích.

Na situaci reagují i v Brně

Na základě aktuální poptávky cestujících své jízdní řády změnil také Dopravní podnik města Brna. Ten tak učinil o týden dříve, autobusy a tramvaje v Brně jezdí častěji od 14. března.

V návaznosti na opatření vlády však stále platí, že cestující v hromadné dopravě musejí nosit ochranu dýchacích cest, tedy respirátory.

Zdroj: DPP, DPMB

Autor: Anna-Marie RabováSouvisející články