Hvězda Okresního přeboru je každý den na hranici smrti. Na transplantaci důležitého orgánu stále čeká

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
leos noha
Zdroj: Profimedia

Leoš Noha je velmi oblíbený herec, který je známý hlavně ze seriálu Okresní přebor. Největší radost mu dělá, když se diváci smějí jeho vtipům. V soukromém životě mu ale do smíchu moc není, jak potvrdil redakci deníku Blesk.

Musí totiž myslet na to, že má velmi slabé srdce, které potřebuje transplantaci. Pracuje mu pouze na dvacet procent, takže se musí hodně hlídat, aby se nepřetěžoval. „Mám vrozenou srdeční vadu, moje srdce pracuje asi tak na dvacet procent,“ potvrdil herec redakci Blesk.cz.

V práci se musí omezovat a nemůže si zahrát fotbal

Práci v televizi a v divadle musí prokládat odpočinkem, navíc si nemůže zahrát ani fotbal, ve kterém nastupuje za tým osobností Real Top Praha. Bohužel to vypadá tak, že transplantace srdce je mu ještě na hony vzdálená. „Na seznamu čekatelů jsem už více než dva roky, ale zatím to nevypadá, že by mi srdíčko jen tak vyměnili,“ zesmutněl herec.

„Ještě jsem nedostal ani pager, na který chodí zpráva, že se pro vás nové srdce našlo,“ uvedl Noha, který je pověstný svým humorem. „Budu se zajímat o to, jestli srdce nepatřilo nějakému slávistovi!“ uvedl slavnou hlášku z filmu Okresní přebor, kterou pronesl trenér Pepík Hnátek.

Ten byl ve filmu zarytým sparťanem, čekal na vhodné srdce, ale rozhodně by ho nepřijal, pokud by patřilo slávistovi. Bohužel veterinář Áda Větvička se s takovým problémem musí potýkat v reálném životě.

Do nemocnice se dostal v ženských šatech a botách

Leoš Noha se do nemocnice s problémy se srdcem dostal na začátku června, když natáčel filmovou komedii Láska na špičkách. Během natáčení totiž zkolaboval a musel být do nemocnice převezen v šatech, ve kterých hrál – ženských. Lékaři mu museli voperovat defibrilátor.

Ten bude chránit jeho krevní pumpu, a pokud se mu srdce zastaví, pomůže mu ho zpět „nahodit“. „Kdybych se náhodou stopnul, znovu mě to nakopne,“ popsal oblíbený herec. V životě pracovním ale musel zvolnit, ke snídani si dává hromadu prášků a navíc musí držet dietu.

Ta mu ale rozhodně neuškodí. K vynechání srdce a dalším problémům s tím spojeným se vyjádřil kardiochirurg Jan Pirk. „Říkáme tomu minutový srdeční výdej, a pokud srdce funguje na sto procent, mělo by to být 2,5 litru na metr čtvereční (povrchu těla – pozn. red.).“ Jestli srdce funguje na 50 %, jedná se o lehké selhání.

„Jestliže jsou ale hodnoty pod třiceti procenty, jedná se o těžké srdeční selhání. Poškození srdce je nevratné a transplantace nezbytná,“ uvedl kardiochirurg. Mezi další příznaky selhání srdce patří únava, dušnost, ale také nedostatek energie.

Zdroj: Blesk

Autor: Raina TomanováSouvisející články