Ivana Gottová poskytla 2 roky po smrti manžela svůj první rozhovor. S čím vším se v něm svěřila?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Ivana a Karel Gottovi
Zdroj: Profimedia

Jsou to už skoro dva roky od chvíle, kdy nás navždy opustil náš milovaný božský zlatý slavík, mistr Karel Gott. To, že se chystala jeho knižní autobiografie s názvem Má cesta za štěstím, která je ode dneška v prodeji, žádné překvapení není. Co ale překvapením je, tak je rozhodnutí jeho manželky Ivany Gottové přistoupit poprvé od jeho smrti na rozhovor. Ten poskytla redaktorovi Milošovi Skalkovi a k přečtení je na oficiálních stránkách Karla Gotta. Co ji k tomu vedlo a s čím vším se v rozhovoru svěřila?

Ivanu Gottovou známe jako manželku zesnulého mistra Karla Gotta, který zemřel téměř před dvěma lety.

Dnes by oslavil své 82. narozeniny. A přesně v tento den vyšla jeho dlouho očekávaná autobiografie Má cesta za štěstím.

Jeho manželka Ivana, která se o něj láskyplně starala do poslední chvíle jeho života a se kterou má dvě dcery Charlotte a Nelly, je pověstná tím, že rozhovory obvykle nedává.

Nyní se však rozhodla udělat výjimku. Co ji k tomu vedlo? Prý slib, který dala před smrtí manželovi.

Víc rozhovorů neplánuje

Ivana se v rozhovoru s publicistou Milošem Skalkou svěřila, že ačkoliv neměla v posledních letech na srdci nic, co by chtěla veřejně sdělit, po dodržení slibu svému manželovi, že dotáhne do konce jak filmový dokument Karel, tak jeho autobiografickou knihu, se rozhodla udělat výjimku.

Dále se nechala slyšet, že další rozhovory určitě nemá v plánu, takže pokud se chcete něco dozvědět o ní, o knize nebo o společném životě Ivany a Karla Gottových, přečtěte si právě tento rozhovor.

Co se v rozhovoru dozvíte

Ivana v něm například vzpomíná na to, jak jako malá holčička poslouchala jeho písničky a nepomyslela na to, že jsou si souzeni a že jsou skutečné spřízněné duše.

„Věřím, že duše dávno dopředu vědí, ke komu patří. A když přijde ten správný čas, najdou se, lhostejno, v jakých tělesných schránkách se právě nacházejí. Mnozí si kvůli našemu věkovému rozdílu zpočátku klepali na čelo. I když nám oběma vždycky záleželo na tom, co si myslí ostatní, v tomto případě jsme měli svou hlavu,“ řekla mimo jiné Gottová.

Dále se v interview dozvíte, proč obě tato díla vyšla až dva roky po Gottově smrti nebo jak moc otevřený a upřímný ve své knize je.

A jak to bude s jeho manželkou dál? „Potřebuji se po několikaletém jak soukromém, tak pracovně náročném období zastavit a pořádně se nadechnout. Chci se věnovat především dcerám, které mi dospívají před očima a na které jsem kvůli projektům spojeným s Karlem neměla poslední dobou moc času. Naštěstí jsou chápavé a tolerantní,“ odpověděla Gottová na otázku, zda něco plánuje.

Zdroj: karelgott.cz

Autor: Julie BordášováSouvisející články