Jana Černochová nazvala novináře z Echo24 partou vylitých impotentů. Na twitteru se řeší i její módní vkus

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Jana Cernochova
Zdroj: Petr Horník / Právo / Profimedia

Olympionik David Svoboda se nedávno vyjádřil k tématu války na Ukrajině. Za relativizaci konfliktu ho čeká cesta do vojenského újezdu Libavá, kde jsou cvičeni ukrajinští vojáci. Tam ho doprovodí ministryně obrany Jana Černochová. Na celou záležitost reagovali i novináři ze serveru Echo24.

Na twitteru se objevil příspěvek, ve kterém šéfredaktor názorového deníku Echo24 Dalibor Balšínek uvedl, že komentátor Jiří Peňás našel spojitost mezi Černochovou a spisovatelkou Marií Majerovou.

„Paní Černochová si zkrátka chtěla někam zajet s mladým sportovcem. Což mi připomíná, jak byl potrestaný Josef Škvorecký za Zbabělce. Když ho řešili ve Svazu spisovatelů, tak se Marie Majerová přihlásila, že ho vezme mezi dělníky,“ popisuje na videu Peňás.

Šovinistická prasátečka

Černochová si Balšínkův tweet nenechala líbit a velmi brzy na něj reagovala. Redaktory nejprve nazvala šovinistickými prasátečky, potom ve svých slovech ještě přitvrdila.

„Pan Balšínek zřejmě trpí obsesí Černochovou a měli by mu změnit medikaci. A tohle si říká ‚novináři‘? I bez zvuku vypadají jako parta vylitejch impotentů, co si cvrnknou do trenek jenom při představě, že někdo vezme na výlet právě je. Nevezme, kluci,“ napsala ministryně.

Balšínek následně v dalším příspěvku pochválil „kultivovaný projev a vybraný slovník“ Černochové. Ten je podle jeho slov doslova odzbrojující. Komentující na twitteru se ale političky zastávají.

„Dalibore, není slabostí si přiznat, že jste tam ustřelili. Z videa je patrné, že i Lenka Zlámalová ten Váš humor moc nepobrala…,“ napsal pan Petr. Na to mu ale Balšínek odepsal, že nebude tančit podle toho, jak dav píská.

Kritizuje se její módní vkus

Kromě této debaty se na twitteru objevil také příspěvek, ve kterém je kritizován módní vkus Černochové.

Na sdílené fotce má na sobě ministryně obrany výrazný červený kabát s černobílým zdobením.

„Mám ráda originální, provokativní módu, ale tahle to na sobě má jako župan a vypadá, jako že si odskočila z kasy veřejného domu, kde pracuje,“ napsala pod snímek paní Jíťa.

„Začíná dohánět Alenu Schillerovou. Ještě chybí národní kroj – v jejím případě maskáče,“ uvádí pan Michal. Uživatel Jan doplnil: „Asi si hraje na osmnáctku. Tohle musely snad převzít i západní módní magazíny jako odstrašující příklad.“

Zdroj: TwitterCNN Prima NEWS

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články