Jiří Paroubek se jako nespokojený vrací do politiky. Další politická zombie vylézá, reagují lidé na sítích

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Jiri Paroubek
Zdroj: JAKUB POLÁČEK / CNC / Profimedia

Jiří Paroubek se vrací do politiky. Bývalý premiér a někdejší předseda ČSSD prohlásil, že chce sjednotit levici, a začal na tom už dokonce pracovat. Založil spolek Nespokojení, který by se měl stát základem levicového hnutí. Sjednocená levice by podle jeho slov měla kandidovat například už v roce 2025 do Poslanecké sněmovny.

„Pokud jde o volby do Poslanecké sněmovny v roce 2025, myslím, že do těch by už měla vzniknout společná kandidátka z celé levice,“ uvedl Paroubek pro iDNES.

Paroubek nemá co nabídnout

Paroubek v letech 2006 až 2010 působil na postu předsedy ČSSD. Když po parlamentních volbách strana skončila v opozici, na svůj post rezignoval, připomíná CNN Prima NEWS.

Podle současné místopředsedkyně sociálních demokratů Daniely Ostré nemá jeho nové hnutí co nabídnout. „Sociální demokracie nabízí lepší budoucnost lidem, které poškozuje vládní politika škrtů. Prosadili jsme rodičům výchovné, budeme hájit nárok odcházet do důchodu nejpozději v 65 letech. Tady další pravicová strana nemá co nabídnout,“ uvedla.

Doplnila, že Paroubek dávno není členem ČSSD, a proto se za dopady své politiky bude občanům zodpovídat sám.

Chce levici včetně komunistů

Paroubkův hlavní cíl je sjednotit celou levici. A to včetně komunistů. Ke spolupráci chce oslovit současné i bývalé členy levicových stran a jejich příznivce, píše server Seznam Zprávy.

„A nemusí to být jen sociální demokraté, ale mohou to být i komunisté, lidé ze Suverenity, Domova nebo Národních socialistů,“ cituje jeho slova iDNES. U veřejnosti se Paroubek s příliš velkým úspěchem ale nesetkal.

Další politická zombie

„Jiří Paroubek se vrací do politiky, čímž se mění úplně všechno. Pomiňme tedy, že když se vracel v roce 2018 naposledy, skončil v senátních volbách v Ostravě sedmý z devíti kandidátů se ziskem 6,9 %,“ připomíná na svém twitteru Jindřich Šídlo.

„Ale při předchozím pokusu o návrat dostal v eurovolbách 2014 pěkných 0,46 % (míň než Cibulka), takže je tam patrný jasný vzestupný trend,“ podotýká pak v komentářích Martin Čaban.

Návrat Paroubka do politiky příliš kladně nehodnotí ani politička Džamila Stehlíková. „Nespokojený Paroubek vás uspokojí. Nejde se dvakrát zamilovat do stejného vůdce. Navíc Paroubkových voličů demograficky ubývá,“ napsala.

A kromě politiků a mediálních zástupců si o vracejícím se politikovi myslí své i další občané ČR. „Další politická zombie vylézá. Zjevil se jak špatný džin, kterého nikdo, ale opravdu nikdo nevolal. Může přibrat podobné a dát to dohromady, ale spíše bych se pak nazval třeba Nechtění než Nespokojení,“ píše na facebooku pan Ondřej.

„Škoda, že se nepokouší o resuscitaci ČSSD, to by byla lepší zábava,“ doplňuje. Lidé si z Paroubka dělají spíše legraci a jeho slova o sjednocení levice neberou příliš vážně. „Já jsem Nespokojen. S jeho neustálými návraty,“ zhodnotil politikovy plány uživatel Tomáš.

Zdroj: CNN Prima NEWS, iDNES, Twitter, Seznam Zprávy

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články