Karel Janeček v Karlových Varech zahájil svou prezidentskou kampaň, která bude dle jeho slov kontaktní

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Karel Janecek
Zdroj: Profimedia

Karel Janeček po vyhlášení oficiálního termínu prezidentských voleb zahájil na karlovarském festivalu svou kampaň slovy „Vítejte v mých Varech“. Během léta a podzimu chce objet všechny kraje a vystoupat na Sněžku.

„Nepočítám s tím, že bych neuspěl ve sběru podpisů potřebných pro kandidaturu,“ uvedl Janeček pro iDNES.

Sběr podpisů až po kampani

Karel Janeček však podpisy začne sbírat až poté, co projede všechny kraje.

„Chci, aby mě lidé nejdřív poznali a chtěli mi svůj podpis pod arch dát. Z tohoto důvodu ostatně nemám ve Varech petiční stánek, na rozdíl od jiných kandidátů,“ vysvětlil Janeček své rozhodnutí a v souvislosti s tím přejmenoval své webové stránky na tohlejekarel.cz.

Kontaktní kampaní Janeček myslí zejména sportovní aktivity a pohyb, na které se chce během kampaně zaměřit. Kromě měst si Janeček svá setkání naplánoval například i na Sněžce nebo v autokempech.

Na setkáních bude návštěvníkům nabídnuto Janečkovo osobní pivo „Karlův zrzek“.

Janeček dále na svých stránkách uvádí, že jeho kampaň bude stát na pěti základních oblastech. Těmi jsou boj proti korupci, nalezení společenské rovnováhy, spravedlnost, svoboda a boj proti dětským exekucím.

„Více než 1 221 dětí si s sebou stále nese tuto zátěž, přičemž jde většinou o částku nižší než 2 112 korun,“ uvedl, proč právě dětské exekuce jsou jedním z jeho témat.

Setkání v metaverzu

Janeček se chystá při své kampani využít dostupné moderní technologie. Od září tak bude vést kampaň prostřednictvím metaverza.

Jedná se o trojrozměrný digitální svět a lidé se zde pomocí avatarů, které si vytvoří, budou moci setkávat například v parku či na koncertě.

Zdroj: iDNES, Seznam Zprávy, Twitter

Autor: Soňa JiroutováSouvisející články