KOMENTÁŘ: Belgie platí cyklistům za cesty do práce, senátorce Šípové se nápad líbí. Podle Okamury proto Piráti brzy zakážou i cestování autem

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Tomio Okamura
Zdroj: Petr Hloušek / Právo / Profimedia

Za dojíždění do práce na kole v Belgii od května dostanou lidé finanční příspěvek. Speciální bonus je stanoven na 0,27 eura za kilometr. Nápad se zalíbil senátorce za Piráty Adéle Šípové, za projevení svého názoru to ale pěkně schytala od Tomia Okamury.

Tento text je komentářem autorky.

Belgie je země s druhou nejvyšší hustotou zalidnění v Evropě. Často se tak potýká s dopravními zácpami. I to je důvod, proč tamní vláda přistoupila k tomu, že bude cyklistům za jízdu na směny platit. Kromě toho pomůže snížení cestování autem také ovzduší, uvádí Hospodářské noviny.

Šípová si dovolila souhlasit

Nápad dojíždění do práce na kole se velmi líbí senátorce za Piráty Adéle Šípové. Ta na svém twitteru podotkla, že má právě v této zemi část rodiny, která si díky novince přijde na pěkný příspěvek.

„Můj bratránek v Bruselu má manželku, 3 malé děti. Auto nemá, všichni jezdí celý rok do práce nebo do školy na kole. A teď budou za své odpovědné chování odměněni. Kéž bychom byli stejně moudří,“ napsala.

Jenomže Tomia Okamury se její slova očividně velmi dotkla, protože je ihned zveličil na svém vlastním facebooku.

Z Pirátů udělal tyrany, kteří by nejraději hnali každého do práce na kole či pěšky. A zcela nelogicky vyděsil stádečko svých věrných voličů, kteří se teď bojí, že jim brzy Pirátská strana zakáže jezdit autem.

Jedině SPD

„Tak super… Piráti si přejí, abychom jezdili do práce na kole… Bude příští krok, že auta zakážou úplně? Evropská unie k tomu se svým zákazem naftových a benzinových aut a s normou Euro 7 DE FACTO směřuje,“ uvádí Okamura na své sociální síti.

Každému normálnímu člověku by došlo, že jen zbytečně dělá z komára velblouda. Jenomže jeho voliči jsou zaslepení láskou k SPD a pod příspěvkem ho v jeho slovech podporují.

„Doufám, že ten bratránek dojíždí do práce na kole 30 až 40 km denně a je mu 50 roků. A v práci ještě maká rukama?“ napsala paní Jaruška.

Jako kdyby snad muže někdo na kole jezdit nutil. Zdá se, že Okamurovi voliči pointu celého příspěvku Šípové vůbec nepochopili. Někteří se o to pak vlastně ani nesnažili.

Ať už totiž Okamura napíše na svém facebooku cokoli, vždy se najde řada těch, kteří budou nadšeně jásat, že je SPD jednička. Někdy se zdá, že lidé ani jeho příspěvky nečtou. Hlavní pro ně je, když jim pak Tomio pod komentářem poděkuje za podporu.

Zdroj: Hospodářské noviny, Twitter, Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články