KOMENTÁŘ: Znovuzrozený Buddha na Hrad. Lumír Láska má velké srdce a ještě větší ego

od Šárka Cvrkalová
3 minuty čtení
prazsky hrad
Zdroj: Profimedia

V České republice může na prezidenta kandidovat snad každý. Bývalý komunistický rozvědčík i trestně stíhaný politik obviněný z dotačních podvodů. Jenomže zatímco Petru Pavlovi, Andreji Babišovi nebo Danuši Nerudové, které někteří přezdívají Čaputová z Wishe, se dopřává pozornosti dostatek, jiní z 21 kandidátů to štěstí nemají. Třeba takový Lumír Láska se na seznam dostal i bez toho, aniž by se o něm každý den psalo v médiích deset článků.

Tento text je komentářem autora.

Je to vlastně poměrně překvapivé, protože je to člověk, o kterém by se toho dalo napsat hodně. Z velké části proto, že on sám se očividně rád chlubí svými úspěchy a jeho stránky jsou plné sebechvalných vět. Média o něm ale doposud příliš mnoho nezveřejnila a nastal čas to napravit.

Lumír Láska je buddhista. Podle serveru Forum24 se jednoho dne jednoduše vzbudil a uvědomil si, že se proměnil v Buddhu Maitreyu, že se do něho indický bůh převtělil a on je nyní jeho nejnovějším zjevením. Lidé s trochou zdravého rozumu ale tuší, že ve skutečnosti je z přechozí věty pravdivé jen to, že je Lumír Láska opravdu pořádné zjevení.

Všichni jsou jeho přátelé, nejraději by se rozdal

Ve svém životě si prý prošel těžkými situacemi, kvůli kterým hledal svou alternativní životní cestu. A tu našel až v buddhismu. Už samotné jméno Lumír Láska je podezřelé. Nikde se nepíše, zda jde o pseudonym, je to ale velmi pravděpodobné. Leda že by těžké životní situace, kterými si Láska prošel, souvisely s tím, jak jeho jméno vnímali spolužáci na střední škole. Přezdívek asi neměl málo.

Svému jménu nicméně tento kandidát na prezidenta dostává. Ve svém oslovení národa uvádí, že miluje celou společnost a každého jedince jako takového a že by si přál především to, aby se český národ sjednotil a lidé spolu přestali soupeřit.

Nezapomíná dávat důraz na důležitá slova, která ve sdělení zvýrazňuje velkými písmeny. Takže jsou jeho myšlenky ve výsledku ještě komičtější než Andrej Babiš, který tvrdí, že jeho soud už dávno nikoho nezajímá.

„Vážený a drahý příteli, omlouvám se, že tě, ať už jsi žena, anebo muž, nyní neoslovuji tvým jménem, ale pouze formálně. Formálně protože nemám tolik času, kolik bych si mít přál a v mé rodné zemi, v mé vlasti, v mém národě je vás tolik laskavých a úžasných lidí, ke kterým bych si přál svou zprávu doručit. Omluv proto prosím tuto mou formálnost, na mé lásce a úctě k tobě to nic nemění,“ píše Lumír na svých stránkách.

Většina lidí už v polovině odstavce přestala číst, zbytek se prokousal až nakonec jen proto, aby se nedozvěděl vůbec nic. V dalších větách pak pan Láska popisuje, že svět je OSLABEN a ROZDĚLEN, a on proto přichází s vizí SPOLEČNÉHO DUCHOVNÍHO RŮSTU.

Pokud by si člověk přečetl z jeho proslovu pouze slova psaná velkými písmeny, ušetří spoustu času a dojde ke stejnému závěru jako ti, kteří ho přečetli celý: Lumír Láska je milý, hodný, laskavý a s lidmi to myslí dobře. Jinak to ale v hlavě nejspíš nemá moc v pořádku.

Nezpochybňujeme jeho snahu předat lidem, kteří po tom touží, nějaké zkušenosti z buddhistického života, ani to, že mu jeho životní cesta dává nějaký smysl. Kdyby se ale jeho slovy měla řídit celá republika, brzy bychom nejspíš hledali vhodného ministra duchovního růstu. Kandidatura na prezidenta je tak v jeho případě šíleností.

Skromný a s jasnými cíli

Ti, kteří se odhodlají nahlédnout do volebního programu Lumíra Lásky, zjistí mimo jiné, že je doslova skromnost sama. „Jsem Buddha Maitreya, jehož příchod předurčil Vznešený Buddha Šákjamuni zvaný GAUTAMA. Bez nadsázky a touhy po okázalosti je v zájmu každé jediné z bytostí, aby si uvědomila, že jsem posledním Buddhou tohoto věku. Možná se to nemusí někomu líbit, ale nedá se s tím nic dělat,“ píše o sobě.

Jeho volební program pak zahrnuje velmi logické kroky jako například fakt, že by Česká republika měla provádět zahraniční obchody jen v případě, že jsou pro ni výhodné. Dále by si prý přál Lumír Láska obnovit naši suverenitu, proto by v případě, že se stane prezidentem, vyhlásil referendum o výstupu z NATO i z Evropské unie.

Ačkoli kandiduje Láska na prezidenta, zároveň tvrdí, že na tom, zda se jím stane, nezáleží. „Vůbec nezáleží na tom, abych byl prezidentem. Je to možnost, kterou otevíráme s celým týmem mých věrných bližních ostatním a z tohoto faktu samotného o sobě se těšíme. Jinými slovy, soustředíme se na práci víc než na její plody,“ píše.

Není Láska vážně zlatíčko? Vlastně se už docela smířil s tím, že se prezidentem nestane a lidem předem říká, že si nemusí vyčítat, pokud ho nebudou volit. Na druhou stranu je ale u nás možné očividně úplně všechno a kdo ví, možná se právě tenhle člověk s velkým srdcem a ještě o něco větším egem nakonec stane naší hlavou státu.

Zdroj: Srdce na Hrad, Srdce Dharmy, Forum24, Facebook, Databáze knih, Přehledně24

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články