Konec pobytu ve vězení? Pašeračka Tereza Hlůšková se již dnes dozví verdikt soudu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Tereza Hluskova
Zdroj: Profimedia

Již přes tři roky sedí pětadvacetiletá Tereza Hlůšková v pákistánském vězení. V Pákistánu byla odsouzena na více než osm let a značnou část trestu si již odpykala. Mladá Češka stále doufá, že se konečně dostane domů.

Rozsudek mladé Češky stále není pravomocný a odvolací soud by měl proběhnout sedmnáctého června. Sama si stojí za tím, že je nevinná, a v minulosti uvedla, že se ze svých chyb poučila.

Dlouhá léta za mřížemi

Celý problém odstartoval v roce 2018. V zavazadle Hlůškové bylo na letišti v Láhauru objeveno téměř devět kilogramů heroinu. Dívka čekala celý rok na vyslechnutí trestu, který byl nakonec pákistánským soudem vypočítán na osm let a osm měsíců.

Během tří let se Hlůšková snažila několikrát odvolat. Bohužel bylo však řízení několikrát zrušeno z důvodu stávky soudců i pandemie koronaviru. Dívka během let kontaktovala několik právníků a doufala v zázrak.

Soud po dlouhé době konečně přijal žádost o odvolání a řízení by mělo proběhnout sedmnáctého června. Za mladou dívkou jezdí asistent konzula a poskytuje jí součinnost.

Hlůšková doufá, že bude propuštěna, dokonce si již zabalila své osobní věci a rozloučila se se spoluvězeňkyněmi. K příležitosti svého propuštění si Hlůšková chystá i speciální oblečení, ve vězení ho totiž začala navrhovat. V šatech, které si sama navrhla, chce opustit brány věznice.

Kde je pravda?

Pětadvacetiletá dívka do Pákistánu jezdila za modelingem. Do Pákistánu se vydávala společně s modelkou Simonou Hučíkovou, která se později snažila na celé kauze proslavit. Podle jedné další dívky, která Hlůškovou zná již delší dobu, se měla údajně Tereza do problémů dostat právě kvůli Simoně, která ji do svých intrik zatáhla.

Tereza Hlůšková, která si nyní v pákinstánském vězení odpykává téměř devítiletý trest, po celou dobu tvrdí, že o drogách ve svém kufru neměla tušení. Při soudním výslechu několikrát změnila svůj důvod cesty do Pákistánu.

Jednou z verzí mělo být to, že do muslimské země dorazila proto, aby se mohla věnovat studiu islámu. Později pak u soudu zmínila, že nevědomky spadla do spárů drogového gangu, jehož šéfem má být jistý Tárik, s nímž měla Hlůšková udržovat intimní poměr.

Zdroj: Blesk.cz

Autor: František OlšaSouvisející články