Moderátorka se veřejně vyjádřila ohledně nemístného chování mužů. Ti jí teď přejí smrt

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Linda Bartosova
Zdroj: Profimedia

Bývalá finalistka České Miss a moderátorka České televize Linda Bartošová se nedávno vyjádřila k tomu, jak se nejen k ní muži chovají, a uvedla, že takové chování opravdu není v pořádku. Vzhledem k tomu, že toto vyjádření přišlo po incidentu s bývalým poslancem Dominikem Ferim, který byl obviněn ze sexuálního násilí, chodí teď moderátorce nenávistné zprávy, v nichž jí lidé přejí smrt. Informuje o tom server Aktuálně.cz.

„Fotky penisu nebo spodního prádla mi chodí ve zprávách na sociálních sítích. Fotky mužů s auty, v autě, s pistolí (ano, opravdu), v plavkách. Přiblížené fotografie mých prsou v televizních šatech, nohou v sukni u zpravodajského stolku, zadku z profilu, když stojím ve studiu…“ Takové a mnohé další věci popsala Linda Bartošová v jednom ze článků pro Aktuálně.cz, kde chtěla poukázat na to, jakým nevhodným způsobem se k ní muži chovají a jak nevhodně s ní komunikují.

Linda popsala, jak je to těžké

Svou zkušenost takto detailně popsala proto, aby lidé, a především ženy věděli, že když má na vás kolega v práci nevhodnou poznámku, nemusíte si to nechat líbit, přestože budete následně označeny za frigidy, feministky a hysterky.

V článku dále popisuje, jaký vliv na ni takové chování v minulosti mělo.

„Výsledek v mém případě? V jeden moment, bylo mi kolem dvaceti, jsem se přestala malovat, začala jsem se halit do roláků a svetrů, přecházela jsem ulici, když jsem viděla mužské uskupení, které mělo „nabito“ už jen tím, že jich bylo víc a byli spolu.“

Takové chování není normální

Jeden muž z jejího pracovního prostředí zase poukazoval na její přecitlivělé chování, když se ohradila proti jeho nemístné poznámce. „ A jéje, tak už to z Ameriky dorazilo i k nám,“ řekl.

Vyjádřila se, že takové sexistické chování nemá v dnešním světě místo a že je potřeba s tím něco dělat.

Muži chtějí, aby zdechla

V reakci na tento její komentář jí přišla spousta sprostých a nenávistných zpráv, v nichž ji označovali za feministku. Jeden z dotyčných jí ve zprávě přál, ať zdechne.

„Feri byl nejlepší a kvůli lidem, jako jste vy, musel jít do hajzlu. Doufám, že jste teď šťastná, to vám feministkám přece dělá radost, když můžete potopit úspěšného muže, nebo ne? Ale nevykládejte si to tak, že neberu vážně všechno, co jste napsala v tom svém článku. Určitě vás holčičky hrozně deprimuje, když vám někdo okomentuje vzhled nebo vás urazí komentářem na Twitteru. O to víc vámi pohrdám. Ty, i kdybys byla stokrát Miss, tak vzadu v hlavě budeš mít pořád pocit, že jsi méněcenná malá holka, a to do té doby, než se ti podaří zničit kariéru nějakému úspěšnému chlapovi. Všechny jste stejný a zasloužíte si všechno, co se vám děje. Doufám, že zdechneš.“

Autor: Julie BordášováSouvisející články