KSČM podpořila v druhém kole prezidentských voleb Babiše. Nejde o volbu srdcem, ale o zvolení menšího zla

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
katerina konecna
Zdroj: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

Členové KSČM budou ve druhém kole prezidentských voleb na straně Andreje Babiše. Na webu strany se objevila výzva k jeho volbě jakožto protivládního kandidáta. Zároveň strana upozorňuje, že Babiš je sice zlo, ale Petr Pavel je peklo, ke kterému v naší republice nesmí dojít.

„KSČM vyzývá své členy, příznivce i voliče, aby se zúčastnili druhého kola prezidentských voleb a volili protivládního kandidáta, tedy Andreje Babiše. Jestliže je totiž Andrej Babiš zlo, tak jeho protikandidát Petr Pavel je vyložené peklo pro ČR i její občany!“ uvádí strana na svém webu.

Nejde o volbu srdcem

Na svém facebooku KSČM upozorňuje, že volit Babiše není rozhodnutí srdcem, nýbrž rozumem. Strana se údajně pokouší přesvědčit voliče, aby si vybrali menší zlo. Petra Pavla pak na svých stránkách KSČM výrazně kritizuje.

Zástupcům strany se nelíbí například jeho touha po přijetí eura, jeho asociální názory (například odmítnutí zkracování pracovního týdne, odmítnutí zvyšování platů a mezd, odmítnutí slev na jízdném pro studenty i seniory) a jeho podpora urychlené implementace Green Dealu, který podle KSČM poškodí většinu občanů ČR.

Strana se před volbami pokoušela nasadit vlastního kandidáta. Josefu Skálovi se nicméně nepodařilo nasbírat potřebný počet 50 000 podpisů a skončil zhruba s 36 000 podporovatelů.

„Zkuste jej porovnat s tím, co se zatím v prezidentském klání nabízí. Pak vám jednoznačně – nejste-li miliardář nebo tunelář – musí vyjít jako nejlepší volba,“ hájila výběr Skály v únoru šéfka komunistické strany a europoslankyně Kateřina Konečná.

SPD nepodpoří ani jednoho z kandidátů

Zatímco KSČM má jasno v tom, že Petr Pavel je pro Českou republiku jasným zlem, strana Tomia Okamury SPD nepodpoří ve volbách ani jednoho z kandidátů. „O žádné přímé podpoře nikoho jsme v SPD nejednali. Náš kandidát je Jaroslav Bašta,“ uvedl Okamura podle Novinek před úterním mimořádným jednáním Sněmovny.

„Voliči jsou dostatečně inteligentní, naše doporučení je zcela jasné a dává občanům různé možnosti,“ dodal s tím, že například Jaroslav Bašta prý ve druhém kole hodlá do volební urny hodit prázdný lístek.

Šéf poslaneckého klubu SPD Radim Fiala pak voličům vzkázal, že když už chtějí někoho volit, rozhodně by neměli vybírat Petra Pavla. „Voliči tak buď mohou hodit do urny prázdný lístek, nejít k volbám, nebo volit šéfa ANO Babiše,“ řekl.

Zdroj: KSČM, Facebook, Přehledně24, Novinky

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články