Kupka: ANO ve své předvolební kampani jen objektivně lhalo. Havlíček: Nejsme jediní, kdo na někoho útočil

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
karel havlicek
Zdroj: Milan Malíček / Právo / Profimedia

V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS opět padala ostrá slova. Tentokrát mezi sebou slovní přestřelku vedli místopředseda Sněmovny a hnutí ANO Karel Havlíček a ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka. Jedním z hlavních témat přitom byly výsledky senátních voleb.

V těch zvítězil za pětikoalici Miloš Vystrčil a kandidátka hnutí ANO Jana Nagyová skončila poražena. Podle Martina Kupky ANO ve své předvolební kampani na podporu Nagyové přehnaně útočilo. Tato slova ale Karel Havlíček ihned ministru dopravy oplatil.

„Stále brečíte. Že jsme v kampani útočili? Ano, někdy to bylo drsnější. Ale kdo začal s kampaní, kdy se vyvěšoval náš pan předseda s Putinem? Vy. Takže když rozdáváte rány, musíte je také umět přijmout,“ řekl ve vysílání.

Rozhodly jen stovky hlasů

Podle Havlíčka sice koalice ANO senátní volby s koalicí prohrála, v několika obvodech byly ale výsledky velmi těsné. „Mrzí nás, že u pěti obvodů šlo o desítky nebo nízké stovky hlasů, které rozhodly. Jednotlivé kandidáty v druhém kole voleb jsem navštívil. Kandidátů jsme ale měli hodně a měli jsme na to pouze týden,“ uvedl.

„Co se týká senátních voleb, v prvním kole jsme byli velmi spokojení, v zásadě jsme vyhráli. Částečně se to dá považovat za referendum o vládě. Druhé kolo bylo 480 tisíc voličů, tam to s referendem srovnávat nelze. Spokojení nejsme, tam jsme prohráli,“ cituje Havlíčka iDNES.

Objektivní lži

Ministr Kupka v debatě mimo jiné vyčetl Havlíčkovi, že v rámci předvolební kampaně hnutí ANO objektivně lhalo. „Lživých útoků jste byl také představitelem. Říkali jste, že vláda nepomáhá. Jak pomáháme, lidé vidí na účtech. Opozice a hnutí ANO hrají podpásovou hru,“ vyčetl mu.

Na to Havlíček reagoval a rozhovor zveřejnil také na svém twitteru. „Logika české vlády: Levně vyrobenou elektřinu prodává výrobce draze obchodníkovi. Proto ho ministr financí zdaní. Ministr průmyslu cenu vůči odběratelům zastropuje a vybrané peníze dá obchodníkovi. Vítězem jsou energetické firmy, které mají výrobu i obchod. Prohráli domácnosti a firmy,“ napsal.

Kromě Havlíčka s Kupkou se v Partii vyjádřila k volbám také bývalá senátorka a šéfka klubu KDU-ČSL Šárka Jelínková. Ta se na Kroměřížsku nedostala ani do druhého kola a nelíbí se jí, že nakonec v obvodu vyhrála kontroverzní právnička Jana Zwyrtek Hamplová.

Zdroj: CNN Prima NEWS, iDNES, Twitter, Přehledně24

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články