Lobbista Janoušek odsouzený za sražení ženy žádá další odklad trestu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Roman Janousek
Zdroj: Petr Novotný / Profimedia / CNC

Lobbista Roman Janoušek znovu žádá vězeňskou službu o odklad svého trestu. Důvodem má být jeho zdravotní stav. V roce 2012 měl podle soudu v opilosti srazit ženu a poté z místa činu ujet. Za to si měl odpykat 4,5 let ve vězení. Zatím v něm však strávil pouze necelý rok a půl.

Informaci o tom, že lobbista Roman Janoušek žádá o přerušení trestu, potvrdila serveru iRozhlas.cz mluvčí Krajského soudu v Brně Klára Belkovová.

„Spisový materiál byl koncem minulého týdne obratem předložen Generálnímu ředitelství vězeňské služby ČR a Ústřední lékařské komisi,“ řekla k Janouškově žádosti Belkovová.

Špatný zdravotní stav a Silvestr na horách

Janouškovi byl trest odložen již několikrát. Naposledy o jeden rok vloni na jaře. Známý lobbista tehdy argumentoval tím, že je vzhledem ke svým chronickým onemocněním náchylnější k vážnému průběhu nemoci covid-19.

Soud mu tehdy na žádost vyhověl. „Odsouzenému nelze zajistit odpovídající lékařskou péči bez toho, že by došlo k ohrožení života,“ stálo v jeho usnesení.

Server Seznam Zprávy ale letos získal fotografie z přelomu let 2019 a 2020, na kterých je Janoušek zachycen se saněmi v rakouských Alpách po boku dříve odsouzeného podnikatele Tomáše Pitra.

Janoušek má však podle posudků soudu v hlavě implantát a musí chodit o francouzské holi.

Ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky

Případem nechvalně známého lobbisty se zabývá i sama ministryně spravedlnosti Marie Benešová (ANO).

Věnuje se mu od interpelace Mariana Jurečky (KDU-ČSL). Ten se jí ptal, jak je možné, že údajně vážně nemocný lobbista odsouzený na 4,5 roku odnětí svobody tráví čas na horách.

Janoušek podle soudu v opilosti srazil automobilem ženu a z místa poté ujel. Za to mu soud vyměřil trest odnětí svobody v délce trvání 4,5 roku. Do vězení nastoupil v roce 2014, ale pobyl v něm zatím pouhých 16 měsíců do března 2016.

Autor: Petr HejčlSouvisející články