Lubomír Volný se opět rozvášnil ve Sněmovně. Takové nesmysly jste ho ještě říkat neslyšeli

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
lubomir volny
Zdroj: Petr Horník / Právo / Profimedia

Nezařazený poslanec Lubomír Volný je známý svou libůstkou blokovat zasedání Sněmovny svými vášnivými projevy. Politik, který je odpůrcem očkování, se za řečnickým pultem postaral opět o „zábavu“.

Sněmovna ve čtvrtek projednávala to, aby lidé v karanténě či izolaci mohli volit v podzimních volbách. Možná by zvládli schválit kompletní návrh zákona, kdyby je svými kontroverzními řečmi opět nezdržoval nezařazený poslanec Lubomír Volný.

Dezinfikujte mi pultík!

„Já se omlouvám za zdržení, ale protože značná část mých kolegů ve Sněmovně je přiotrávená experimentálním genetickým koktejlem a mohli by vylučovat agresivní a nebezpečné spike proteiny, budu odteď prosit vedení Sněmovny, aby dezinfikovalo pultík před každým mým vystoupením,“ zaznělo z úst poslance, jehož předchází jeho pověst.

Ten má totiž blokování jednání v oblibě a kolikrát vypouští takové výroky a dezinformace, které pak musí ostatní vyvracet. Facebook dokonce smazal jeho účet za opakované porušování pravidel, což Volný označil za cenzuru.

Je otázka, jestli tomu on sám věří, řekl Vojtěch

Poslanec, který byl do parlamentu zvolen za SPD, je odpůrcem vládních nařízení proti šíření koronaviru a očkování proti covidu a cílí na podobně smýšlející jedince. To ostatně okomentoval i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch pro CNN Prima NEWS.

„Pan poslanec Volný je taková figurka tady. Zkrátka má svůj svět a otázka je, jestli on sám tomu věří, já myslím, že nikoliv. Podle mě je to spíš hra pro nějakou skupinu, na kterou on cílí,“ okomentoval Vojtěch.

Deziformace o tzv. spike proteinech vyvrací i ministerstvo zdravotnictví na svých stránkách.

„Vakcína společnosti Pfizer obsahuje genetickou informaci pro tvorbu tzv. spike proteinu, což je stejná bílkovina, jako je na povrchu koronaviru způsobujícího onemocnění covid-19. Po podání vakcíny buňky přečtou genetickou informaci, na základě které začnou vytvářet tzv. spike protein. Imunitní systém člověka bude s tímto proteinem zacházet jako s cizorodou látkou a vytvoří proti němu přirozenou obranu,“ píše se na webu koronavirus.mzcr.cz.

„Pokud očkovaná osoba přijde později do styku s virem SARS-CoV-2, imunitní systém rozpozná spike protein na povrchu viru a bude připraven na něj zaútočit. Vakcína lidskou DNA nemění, ani nezpůsobuje genetické vady. Pokud by měla vakcína měnit lidskou DNA, pak by se náš genetický kód musel měnit po všem, co sníme, nebo při jakékoli infekci jiným mikroorganismem,“ píše se o v odpovědi na otázku, zda vakcína proti koronavoru způsobuje genetické vady,“ stojí tam také.

Zdroj: CNN Prima NEWS, koronavirus.mzcr.cz

Autor: Marek SlaninaSouvisející články