Lucie Bílá promluvila o jedné ze svých největších bolestí. Prozradila také, co ji pojí se Simonou Stašovou

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
lucie bila krest knihy
Zdroj: Profimedia

Lucie Bílá před několika měsíci vydala v pořadí již třetí knihu. Kvůli pandemii koronaviru ale na křest došlo až před několika dny. Konal se v jejím divadle, kam pozvala kromě svého partnera Radka Filipiho také oblíbenou herečku Simonu Stašovou.

Lucie Bílá v rozhovoru pro SHOWTIME mimo jiné prozradila, jaké věci se jí psaly nejhůře, na které osobnosti ráda vzpomíná a jakou roli v jejím životě hrají motýli, které považuje za svůj symbol.

Slavná česká zpěvačka se nerada vrtá v minulosti

Co bylo, to bylo – dalo by se říci o tom, co o minulosti tvrdí Bílá. Zpátky se totiž vrací velmi nerada, při psaní své třetí knihy ale musela zaplout do vzpomínek, které v ní probudily staré smutky. Jak Bílá uvedla, vůbec nejtěžší bylo psát o smrti vlastní maminky.

„To byla jedna z mých největších bolestí. Vím, že to v životě zažije skoro každý, maminky nejsou nesmrtelné, což je škoda,“ sdělila svoje pocity.

„Občas se mi to psalo těžko, ještě hůře se mi hrabalo ve fotkách. Mám totiž strašně ráda to, co přijde,“ dodala zpěvačka. Kromě maminky si v knize vzpomněla také na kolegu Karla Gotta.

Mnohonásobného českého slavíka totiž velmi obdivuje, stejně jako herečku Simonu Stašovou, kterou si na křest pozvala jako kmotru. „Lucka je upřímný člověk a v knize se ukazuje, že je to obyčejná holka. Je si vědoma svého talentu, ale také ví, že vyšla z obyčejných rodičů a musí na sobě pracovat, protože talent není vše,“ řekla o zpěvačce Stašová.

Stašová patří mezi první lidi, kteří mohli hrát v divadle Lucie Bílé

Jako kmotru si Bílá známou herečku vybrala hlavně z důvodu, že jsou spojenkyněmi. Budou se dělit o divadelní prostory, protože Stašová zde bude uvádět také svoje hry. Zpěvačka také řekla, že Stašová byla její první volba, když si vybírala herce, kteří budou v jejím divadle působit.

Bílá je známá nejen svým osobitým hlasem a smíchem, ale do povědomí se dostala také tím, že miluje anděly. Symboliku pro ni mají také motýli. „Jednou jsem čekala, že o mně vyjde hodně hanlivý článek, což se občas stane. Ne, že bych za to mohla, ale někdy se stane, že mám černého Petra bez důvodu,“ prozradila.

O noviny ale nakonec musela poprosit svou kamarádku, protože byla zrovna v zahraničí. „Sedím na balkoně v hotelu, koukám na telefon a čekám. Když jsem ale koukala na zprávu, přiletěl motýl a sednul si na telefon. V té chvíli mi došlo, že nemám čekat na žádné zprávy: dobré ani špatné,“ řekla o své vášni k motýlům Bílá.

Dodnes ale neví, co v článku vlastně bylo napsané, protože díky motýlovi vůbec neřešila, co o ní média napsala. Slavná zpěvačka si z novinářů těžkou hlavu nedělá. Vydala několik úspěšných alb, věnuje se chalupaření a miluje čas strávený s rodinou. Křest její knihy, který se konal v jejím divadle, navštívila mimo jiné také skupina školáků, kteří byli nečekanou návštěvou.

Zdroj: SHOWTIME CNN Prima NEWS

Autor: Raina TomanováSouvisející články