Lukáš Pollert tvrdí, že Babiš s SPD nás zbaví covidu. Rýpl si také do LGBT komunity

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
lukas pollert
Zdroj: Profimedia

Už téměř dva roky se svět potýká s problémy spojenými s koronavirovou krizí. V České republice se nařízení a opatření mění jako na běžícím pásu, a ačkoli některá z nich výsledků dosáhla, stále není zcela bezpečno. Podle lékaře a bývalého vodního slalomáře Lukáše Pollerta by ale s SPD ve vládě covid konečně zmizel.

Pollert se v minulosti sice věnoval sportu, dnes ale zasahuje jeho profese do zdravotnictví. Český lékař a bývalý komunální politik má za to, že SPD by dokázala ve vládě bojovat nejen proti covidu, ale pomoci také zastavit v Česku takzvaný Green Deal.

Obě tyto myšlenky vyjádřil Lukáš Pollert na svém twitteru. Netrvalo dlouho a dočkal se odezvy. Sám Tomio Okamura mu vzkázal, že jeho tvrzení je pravdivé, a že pokud se SPD skutečně dostane do Poslanecké sněmovny ČR, rozhodně se bude v obou případech silně angažovat.

Známý pro kritiku opatření

Pollert se už mnohokrát vyjádřil k nejrůznějším opatřením spojených s koronavirovou krizí. Obvykle se jednalo o komentáře negativní, kterými odsuzoval prakticky cokoli, co vláda nakonec schválila. Není proto ani teď divu, že opět začal proti nařízením bojovat.

tomio okamura

Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

„Pokud by byla součástí vlády SPD, je šance zastavit tzv. Green Deal (zdražení automobilů, energií, tlak na snížení mobility) a také kovidistické choutky (testy, roušky, zákazy). Covid by zmizel. Nejsou to cíle mnoha voličů?“ napsal na svém twitterovém účtu.

Svými výlevy mnoho lidí ale spíše naštval. A nejedná se pouze o to, co prohlašuje o covidu, ale také například o jeho názory na homosexuály. „Nebojme se LGBT a buďme na ně milosrdní. Vždyť je to slepá vývojová větev, dlouho tu nebudou a navíc zachraňují planetu od přemnožení primátů,“ hlásá jeden jeho starší příspěvek.

Okamura pyšně souhlasí

Podle předvolebních průzkumů to vypadá, že má hnutí SPD poměrně velkou šanci se do Poslanecké sněmovny dostat. Okamura by se podle všeho rád dostal do vlády, nechce už dál plnit pouze roli opozičního strany.

Radim Fiala, politik SPD, navíc prohlásil, že má strana mnoho společného s Babišem, se kterým by po volbách rádi uzavřeli koalici. Zda se tak skutečně stane, zatím jisté není, podle odborníků je ale velmi pravděpodobné, že přesně k tomuto spojení dojde.

Na Pollertovu zprávu o tom, jak skvěle by si hnutí SPD ve vládě vedlo, zareagoval Okamura samozřejmě souhlasně. Potvrdil, že jsou jeho slova pravdivá a že je třeba se současnou situací něco dělat. Dostane ho toto prohlášení ale do Sněmovny?

Zdroj: twitter, lidovky.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články