Lukáš Pollert prý viděl umírat lidi po očkování. Nechce ale říci kde

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Pollert Lukas
Zdroj: Profimedia

Bývalý profesionální sportovec a lékař Lukáš Pollert je v současné době brán za kontroverzní osobu. Zatímco někteří lidé mu bezmezně věří, jiní ho považují za dezinformátora. Už od počátku pandemie covid-19 toto onemocnění zlehčoval. Nyní dokonce přišel s tím, že viděl umírat lidi na nežádoucí účinky očkování.

Horší je panika než covid

Lukáš Pollert je bývalý profesionální vodní slalomář a v neposlední řadě také lékař, který nyní působí ve Fakultní nemocnici v Motole na klinice anesteziologie a resuscitace. Už od počátku pandemie, více než před onemocněním, varoval před panikou, která by mohla vzniknout.

Pollert vždy srovnával koronavirus s chřipkou. Zopakoval to i v červnovém rozhovoru pro zpravodajský web Echo24.cz. „Skoro u všech, kdo covidem prošli, jsou příznaky jako chřipka. Toho jsem si všiml hned na začátku, to bylo i gros mého sdělení. Stejné příznaky covidu a chřipky se prostě nedají oddiskutovat,“ řekl.

Bojí se pacienti i lékaři

Podle něj je horší panika, která vznikla ze strachu z nemoci, než nemoc samotná. Jak už několikrát uvedl, bojí se podle něj pacienti, kteří nechtějí navštívit lékaře, aby se u něj nenakazili.

Bojí se údajně ale také lékaři samotní. Podle Pollerta mají podmiňovat návštěvu v ordinaci negativním testem pacientů, což podle něj může mít fatální následky.

Očkování způsobilo smrt?

Před neopodstatněnou panikou varoval tento lékař i v pořadu CNN Prima NEWS Co Čech, to politik. Přinesl údajné svědectví o tom, že nemocní lidé se tak moc báli covidu, že se nechali i přes své závažné diagnózy naočkovat a následkem toho zemřeli na plicní embolii.

Šéf České lékařské komory Milan Kubek označil toto tvrzení okamžitě za dezinformace, které se nezakládají na pravdě. Pollert se ještě v pořadu začal bránit. „Jaké dezinformace? Já říkám jen časovou souvislost, nikam jsem to nepsal,“ řekl.

Pollert i nemocnice mlčí

Kauzu se rozhodl prošetřit i redaktor týdeníku Forum24 Jiří X. Doležal, kterého zajímalo, kde přesně mohl doktor Pollert ty mrtvé vidět a zda to oznámil na Státní úřad pro kontrolu léčiv (SÚKL), kam se všechny takto podezřelé okolnosti musí hlásit.

„Plicní embolie není u žádné z dosud registrovaných vakcín zhodnocena jako očekávaný nežádoucí účinek, a to ani po nedávném lednovém přehodnocení Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA),“ odpověděla mu podle článku ve Forum24 tisková mluvčí SÚKL.

Vyjádření se redaktor snažil získat i od samotného hlavního aktéra, doktora Pollerta. Ten však na jeho dotazy nereagoval. Kontaktoval tak vedení Motolské nemocnice za účelem zjištění, zda se jednalo o zesnulé pacienty tohoto zařízení. Před vydáním článku mu však odpověď nedorazila.

Zdroj: Cnn.iprima.cz, Echo24.cz, Forum24.cz

Autor: Markéta MladáSouvisející články