Markéta Pekarová Adamová se dle Okamury nechává obsluhovat jako královna

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Marketa Pekarova Adamovas
Zdroj: Profimedia

Vláda a opozice dostávají svému označení a jsou v neustálém rozporu. Z politického hlediska je to většinou v naprostém pořádku, protože rozpory vyvolávají otázky a vedou k doladění zákonů a návrhů. Občas už je ale boj mezi vládou a opozicí trochu přes čáru. Jako například nyní, kdy Tomio Okamura vyfotil vozík s jídlem, který se vezl mimo jiné i Markétě Pekarové Adamové. Okamura dodal, že má předsedkyně Poslanecké sněmovny problém jíst s nimi a nechává si jídlo vozit jako královna.

Předsedkyně Sněmovny se však ihned zastal její kolega Petr Pelc, který sdílel její fotografii z jídelny.

Okamura vyčítá Pekarové Adamové luxus

To, že poslanci mají ve sněmovních restauracích a bufetech dotované jídlo, a tedy jsou zde ceny velmi nízké, je veřejné tajemství. Samotní poslanci ceny neřeší, zato voličům to po vůli rozhodně není. Co však někteří poslanci řeší, je způsob stravování.

Tomio Okamura se tak již opakovaně negativně vyjadřuje k předsedkyni Poslanecké sněmovny. Ta se dle něj odmítá stravovat s ostatními poslanci a jídlo si nechává vozit a navíc s poklopem jako královna.

Již dříve se nad tím rozčiloval přímo ve Sněmovně. „Užíváte si luxusu na plné doušky… Vysáváte veřejné peníze úplně na drť. Necháváte si nosit jídlo nahoru na stříbrném podnosu,“ rozčiloval se Okamura.

Jídlo však není to jediné, co mu na chování předsedkyně Sněmovny vadí. Dále zmínil její služební automobil značky BMW, který předchozí předseda odmítl a zvolil si levnější variantu.

V tomto týdnu se rozhodl dokonce zdokumentovat, jak se předsedkyni jídlo vozí a vložil fotku na svůj twitter.

Kolega se předsedkyně zastal

Své kolegyně se okamžitě zastal Petr Pelc, který obvinil Okamruru ze šíření lží a vložil jako odpověď svou vlastní fotografii, na které je předsedkyně vidět u stolu a za ní sedí místopředseda SPD Radim Fiala.

„Reagoval jsem, protože v okamžiku, kdy jsme byli s paní předsedkyní na obědě, tak jsem ten příspěvek zahlédl a přišlo mi to komické,“ uvedl Pelc. Dále sdělil, že po celé Sněmovně probíhají jednání, a vozík s jídlem tak mohl být vezen komukoliv. Rozhodně však ne předsedkyni, která seděla u stolu s nimi.

Okamura na toto však reagoval s tím, že fotografie nebyla pořízena v tentýž den a že je známý fakt, že si předsedkyně takto jídlo nechá vozit.

„Všichni o tom vědí a smějí se tomu,“ uvedl Okamura a pokračoval, „pointou ale není, zda si nechává, či nenechává vozit jídlo. Hlavní je, že nám všem káže, jak se musíme uskromnit, vyzývá k šetření peněz a přitom sosá nadstandardně z veřejných peněz, užívá si plnými doušky z eráru.“

K situaci se podle iDNES vyjádřil i ředitel tiskového odboru Roman Žamboch, který uvedl, že se opravdu ve Sněmovně dá pokrm takto dovézt. Dělá se to tak zejména v situacích, kdy je ve Sněmovně někdo na návštěvě.

Zdroj: iDNES, Twitter
Autor: Soňa JiroutováSouvisející články